Na drogi bez dziur ludzie w Iłowej czekali od dawna

Czytaj dalej
Fot. Liliana Hachani
Liliana Hachani

Na drogi bez dziur ludzie w Iłowej czekali od dawna

Liliana Hachani

W całej Iłowej trwają roboty budowlane. Mieszkańcy jednak nie narzekają. Cieszą się, że w końcu będą jeździć porządnymi drogami.

Remonty dróg w Iłowej ruszyły pełną parą. Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z ministerstwa w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019, w mieście zostanie wyremontowanych pięć ulic. Prace rozpoczęto od wyłożenia kostką bazaltową ulicę Drzymały.

Na ulicach 1 Maja i Konopnickiej również trwają roboty. Robotnicy przygotowują właśnie nawierzchnię drogi przed ułożeniem kostki. Tam już wkrótce mieszkańcy będą mogli cieszyć się wyremontowaną drogą i nowym chodnikiem. - Prace idą bardzo szybko. Widać, że to dobrzy fachowcy. Nareszcie Iłowa zmienia się na lepsze. Doczekamy się w końcu porządnych dróg w mieście - chwali inwestycje pani Lucyna, która mieszka przy ulicy 1 Maja.

Przedsiębiorstwo Robót Drogowych sp. z o.o. z Lubania, które jest generalnym wykonawcą przebudowy wykonuję już remont kanalizacji burzowej na ulicy Młyńskiej. Kolejnym etapem prac będzie remont jedni i chodników. Prace trwają również przed Urzędem Miasta. Plac zostanie przebudowany. Od strony Drzymały powstanie parking, na którym będzie wydzielone miejsce dla osób niepełnosprawnych.

Prace na ulicy 1 Maja idą pełną parą.  Robotnicy, mimo upalnej pogody narzucili sobie szybkie tempo. Chwalą ich za to mieszkańcy.
Liliana Hachani Prace na ulicy 1 Maja idą pełną parą. Robotnicy, mimo upalnej pogody narzucili sobie szybkie tempo. Chwalą ich za to mieszkańcy.

Od kilku miesięcy trwa również przebudowa ulicy Żagańskiej. W ramach prac wykonywana jest nowa nawierzchnia. Powstaną chodniki, zjazdy i przejścia dla pieszych. Gruntownego remontu doczeka się również most nad Czerna Małą, będzie też nowe oświetlenie. Koniec prac przewidziany jest na przyszły rok.

Liliana Hachani

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.