(ad)

Na głównej drodze w Lubiatowie ma być bezpieczniej

(ad)

Starostwo planuje przebudowę drogi w Lubiatowie. Mieszkańcy liczą, że dzięki temu na tej ruchliwej drodze auta będą jeździć wolniej.

Starostwo przygotowuje właśnie dokumentację dotyczącą remontu głównej drogi biegnącej przez Lubiatów. Przy tej powiatowej drodze, biegnącej z Gościmia do Sowiej Góry, starosta i wicestarosta spotkali się z projektantem inwestycji i sołtysem wsi. Ustalali, jakie prace są tu najbardziej potrzebne.

Droga jest zniszczona i dziurawa. - Asfalt popękał. Gdy tylko starostwo załata dziurę, obok robi się kolejna, równie wielka. Poza tym korzenie drzew powodują mnóstwo wybrzuszeń - mówi sołtys Danuta Saj. Ale to niejedyny problem tej drogi.
Auta, także ciężarowe, często rozpędzają się na tej trasie, stwarzając zagrożenie dla mieszkańców.

- Wieś jest w środku puszczy, odbywa się tędy transport leśny, jeździ sporo ciężarówek. Szykany, które są na drodze, nie spełniają swojej funkcji. Wiele ciężarówek nie zwalnia, omija je i jeździ pod prąd. Dlatego zależy nam na progach zwalniających. Pojawiły się też postulaty mieszkańców, by w związku z nadmierną prędkością zbudować też ronda, ale projektant oceni, czy to zasadny postulat - dodaje sołtys Danuta Saj.

W ramach inwestycji powstanie też odwodnienie drogi i rowy. Planowane jest odnowienie placu przed sklepem znajdującym się przy drodze. Przebudowa drogi ruszy na początku 2017 r.

(ad)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.