Na parkingi w Nowej Soli wydaliśmy ponad 350 tys. złotych

Czytaj dalej
Fot. Filip Pobihuszka
Jakub Nowak

Na parkingi w Nowej Soli wydaliśmy ponad 350 tys. złotych

Jakub Nowak

Na parkingi wydaliśmy ponad 350 tys. złotych

- No płacę, płacę, bo co mam innego robić - śmiał się w piątek pan Mariusz Włodarczak, który zostawił swoje auto na ok. dwie godziny przy ul. Moniuszki. Mężczyzna przyjechał do rodziny, ale także załatwić kilka spraw w mieście. - Pewnie, zawsze może być taniej, ale te trzy złote już mnie nie zbawi. Wolę wydać je w parkomacie, niż krążyć po osiedlach. Niedaleko jest za darmo parking przy porcie, ale tam prawie zawsze wszystkie miejsca są pełne - zaznacza.

Straż miejska, która nadzoruje na co dzień Strefę Płatnego Parkowania w mieście przedstawiła niedawno statystyki, odnośnie wpływów z parkomatów do miejskiego budżetu. W sumie, w 2015 roku, nowosolanie oraz goście przyjeżdżający do naszego miasta, zapłacili za możliwość pozostawienia swojego auta ponad 350 tys. zł (szczegółowy wykaz prezentujemy w ramce obok). - W porównaniu z rokiem 2014 odnotowaliśmy nieznacznie większe wpływy z opłat, ale to jest spowodowane poszerzeniem strefy, które miało miejsce rok temu - komentuje nam wspomniane liczby Ryszard Podgórny, komendant nowosolskiej straży miejskiej.

Przypomnijmy: nowe parkomaty stanęły m.in. na placu Wyzwolenia, a także na ul. Królowej Jadwigi i ul. Sikorskiego. W sprawie dwóch pozostałych ulic warto zaznaczyć, że obowiązują tam nieco inne zasady niż w innych częściach miasta. W związku z tym, że sąsiadują one z nowym targowiskiem, strefa działa tam tylko w dni targowe (czyli w poniedziałek, środę i piątek w godzinach od 7.00 do 14.00).

Co ważne dla mieszkańców, ceny za parkowanie nie zmieniły się, i nie ma w planach żadnej podwyżki, dzięki czemu wciąż jesteśmy, pod tym względem, najtańszym miastem w całym regionie. Przypomnijmy: za pierwsze pół godziny zapłacimy w Nowej Soli 50 groszy, za godzinę złotówkę, za druga godzinę 1,20 zł, za trzecią 1,40 zł, a za czwartą i każdą kolejną równo złotówkę. Istnieje możliwość wykupienia miesięcznego abonamentu, którego wysokość wynosi 100 zł. Więcej informacji pod nrumerem telefonu: 68 459 03 38.

Na parkingu znajdującym się na placu po MZGK przy ul. Moniuszki wydaliśmy w ubiegłym roku ponad 44 tys. zł.
Filip Pobihuszka Na parkingu znajdującym się na placu po MZGK przy ul. Moniuszki wydaliśmy w ubiegłym roku ponad 44 tys. zł.

Tyle zapłaciliśmy w 2015 r.

Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.