Na plaży w Karninie nie ma tłumów. Ale pod słomianymi parasolami można się opalać

Czytaj dalej
Fot. Anna Rimke
Anna Rimke

Na plaży w Karninie nie ma tłumów. Ale pod słomianymi parasolami można się opalać

Anna Rimke

W podgorzowskim Karninie plażowicze są codziennie. - Tu jest tak ładnie, tak dużo atrakcji dla maluchów, że nawet jak nie ma pogody, dzieci mają co robić - mówią panie Magda i Agnieszka, które czwartkowe południe spędziły ze swoimi dziećmi właśnie na plaży.

- Tu jest ładnie, dlatego tu przyjeżdżamy. Plaża piękna, woda czysta - Amelia i Maja, licealistki z Gorzowa właśnie się opalają.

Można dojechać autobusem

Nieopodal pod kolejnym parasolem ulokowali się Julia, Łukasz i Maksym. Obok nich rowery. - Pierwszy raz jesteśmy tu, odkąd jest ta nowa plaża. I jest naprawdę fajna - uśmiecha się trójka młodych ludzi. To samo mówią kolejne grupy młodzieży.

Pod jedną z wiat, gdzie można odpocząć i coś zjeść przy stole, spotykamy trójkę chłopaków. - To bardzo blisko Gorzowa. Mamy świetne połączenie autobusem miejskim, więc moment i jesteśmy na plaży - śmieją się dwaj Bartosze i Kacper.

Plaża w Karninie ma 3 ha

Mamy z dziećmi też są zadowolone z plaży w Karninie. - Jak nie ma pogody, to jest plac zabaw. I dla maluchów i dla starszych. Tu naprawdę nie da się nudzić. Bardzo fajne miejsce - mówią Magda i Agnieszka, których dzieci właśnie dokazują nad wodą.

Ogromna, bo prawie 3 hetarowa plaża została oddana do użytku w ubiegłym roku. Są na niej trzy place zabaw (dla dzieci w różnym wieku), dwie wiaty grillowe oraz toalety. Piękną promenadą z ławkami dojdziemy do dwóch pomostów. Na miejscach do plażowania są parasole, jest tu też pływająca wyspa. A na miłośników ruchu czekają dwa boiska: siatkarskie i piłkarskie. Plaża jest ogrodzona.

Anna Rimke

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.