Na południu będzie kolejny nowy zakład

Czytaj dalej
Fot. Wizualizacja
Jakub Nowak

Na południu będzie kolejny nowy zakład

Jakub Nowak

Firma IdeaPro jeszcze w tym roku rozpocznie budowę fabryki. To jednak nie będzie jedyna taka inwestycja na południu nowosolskiej strefy.

- Gdy zaczynaliśmy było nas czterech. Obecnie zatrudniamy 33 osoby - opowiada Piotr Rudy, szef nowosolskiej firmy IdeaPro, która jeszcze w tym roku planuje poważną inwestycję na południowej strefie ekonomicznej. - Choć firma ma dopiero półtora roku, rozwijamy się szybko. Potrzeba nam większej powierzchni, stąd decyzja o zakupie nowej działki - tłumaczy nam mężczyzna.
Przypomnijmy: hale firmy IdeaPro mieszczą się obecnie w nowosolskim Parku Naukowo-Technologicznym „Interior”. Łukasz Rut, dyrektor ds. promocji „Interioru”, nie ukrywa, że sukces ich rezydenta to prawdziwy powód do dumy.

- To bodaj, obok skutecznego wspierania start-up, nasz największy sukces - zaznacza. Dlaczego? - Bo „inkubowaliśmy” tę firmę od pierwszego dnia jej funkcjonowania. Najpierw przekształciliśmy jedną z sal konferencyjnych w ich biuro, bo nie było miejsca dla kolejnego rezydenta w parku. Później zaproponowaliśmy udział w projekcie współpracy nauki i biznesu Akcelerator Innowacji. Następnie prowadziliśmy wspólnie badania wykorzystując laboratorium metrologiczne. Przeprowadziliśmy też w firmie audyt technologiczny i wspieraliśmy w skutecznym wdrożeniu innowacji procesowej w ramach projektu Voucher na innowacje. A na końcu, jako ukoronowanie naszej współpracy, założyliśmy wspólną spółkę Hard Metal, która prowadzi prace badawczo-rozwojowe w dziedzinie utwardzania metalu pracującego w krytycznie trudnych warunkach - opowiada Ł. Rut.

Jak tłumaczy nam P. Rudy, nowy zakład na południu zakłada budowę nowych hal o powierzchni ok. czterech tysięcy metrów kwadratowych samych hal na powierzchni 2,5 hektara. - Docelowo pomieści 120 osób, będzie jednak możliwość rozbudowy - zaznacza.

Tak ma prezentować się nowa fabryka firmy IdeaPro. Stanie na skrzyżowaniu ul. Ciepielowskiej z nową drogą na południe
Wizualizacja Tak ma prezentować się nowa fabryka firmy IdeaPro. Stanie na skrzyżowaniu ul. Ciepielowskiej z nową drogą na południe

Prezydent Nowej Soli, Wadim Tyszkiewicz również nie ukrywa zadowolenia z rozwoju nowosolskiej firmy. - Przykład IdeiPro to prawdziwy miód na moje serce. Zaczynali od kilku pracowników i wynajętej powierzchni, by dziś budować nową fabrykę i inwestować w innowacyjne projekty. To idealny model do naśladowania, który obrazuje ponadto, że w Interiorze można rozwinąć skrzydła - opowiada. Jak zaznacza, to jednak nie koniec dobrych wiadomości, jeśli chodzi o nowych inwestorów.

- Myślę, że już niedługo będziemy mogli zdradzić więcej odnośnie kolejnej firmy, która również planuje zbudować fabrykę na południu. Obecnie prowadzimy rozmowy - informuje W. Tyszkiewicz.

Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.