Na radioterapii w Gorzowie już montuje się sprzęt i kompletuje całą załogę

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Na radioterapii w Gorzowie już montuje się sprzęt i kompletuje całą załogę

Jarosław Miłkowski

Już w grudniu szpital będzie gotowy do przyjęcia pierwszych pacjentów w ośrodku radioterapii. W pachnącym świeżością budynku montowane są już dwa akceleratory. W czwartek 11 października byliśmy w środku!

- Tu są gabinety lekarskie, tu rejestracja, tędy pacjenci będą przechodzić do poradni – Arkadiusz Rejch, kierownik budowy, oprowadza nas po ośrodku radioterapii. Budynek powstał w ciągu półtora roku w pobliżu głównej części szpitala przy ul. Dekerta. Jest już w zasadzie ukończony. Aktualnie trwa jego wyposażanie. W tym montaż dwóch akceleratorów. To kosmiczny sprzęt za około 30 mln zł. Dzięki niemu skutecznie będzie można walczyć z nowotworami.

 • Ile kosztuje radioterapia?
 • Kiedy zostanie przyjęty pierwszy pacjent?
 • Kto miał pomysł na radioterapię?
Pozostało jeszcze 87% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.