Sara Zdzitowiecka

Na razie jest udręka, ale po remoncie droga będzie jak spod igły

- Wykopy warto przetrzymać - mówi Marzanna Gajewska Fot. Sara Zdzitowiecka - Wykopy warto przetrzymać - mówi Marzanna Gajewska
Sara Zdzitowiecka

Do końca listopada potrwa przebudowa ul. Rutkowskiego i budowa ronda w Witnicy. - Zamiast kostki będzie tu w końcu asfalt - mówi Marzanna Gajewska.

Marzanna Gajewska mieszka przy ul. Rutkowskiego. - Fakt, że przez rozkopy trudno wyjść choćby z psem na spacer. Już wkrótce jednak nowa droga nam to wynagrodzi. Będzie równa, ładna, zapewni też szybszy dojazd straży pożarnej czy karetki pogotowia - dodaje.

Za rondem i przed rondem powstaną zatoki autobusowe. - Do tej pory autobusy zatrzymywały się tylko na chwilę, przy jezdni, żeby nie hamować ruchu - opowiada witniczanin Henryk Tararum.

Właściciele sąsiednich posesji przyznają, że trochę się obawiają tych nowych zatok, także dlatego, że jedna z nich będzie bliżej ich domów. - Doszły już do nas słuchy, że mieszkańcy obawiają się pasażerów, którzy mogą śmiecić np. słonecznikiem - przyznaje Katarzyna Cybułka, inspektor ds. inwestycji w urzędzie miasta. Zwraca ona jednak uwagę, że na dobre strony inwestycji: bezpieczeństwo na drodze, większą wygodę pasażerów, a także to, że „przy okazji” powstanie ścieżka rowerowa.

Zanim to się jednak stanie trzeba trochę „pocierpieć”, choćby w kolejce, która się tworzy na remontowanym „wąskim gardle”, gdzie jest sygnalizacja świetlna.

Sara Zdzitowiecka

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.