Na spotkaniu z ministrem gospodarki morskiej można było oczami wyobraźni zobaczyć barki z ładunkami mijające się na Odrze

Czytaj dalej
Fot. Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak

Na spotkaniu z ministrem gospodarki morskiej można było oczami wyobraźni zobaczyć barki z ładunkami mijające się na Odrze

Eliza Gniewek-Juszczak

Najważniejsze dla Odry było to, żeby stan wody był niski, bo wtedy nie ma zagrożenia powodzią. O tym, że to się zmieni, mówił na spotkaniu z mieszkańcami minister Marek Gróbarczyk.

Jednego dnia prezes Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział spotkania przedstawicieli rządu z mieszkańcami, a następnego dnia, w niedzielę był już w Nowej Soli Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Marek Gróbarczyk. Przygotowano sto siedzących miejsc i niemal wszystkie były zajęte. Stawili się nie tylko działacze partyjni.

Rząd planuje, aby Odra była żeglowna przez co najmniej 250 dni w roku. Na przywrócenie stanu rzeki, który to umożliwi według szacunków trzeba wydać 30 miliardów złotych. Ale możliwe, że te koszty będą o połowę niższe.

Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Eliza Gniewek-Juszczak

Opisuję to, co dzieje się w powiecie nowosolskim, ale także to, co dotyczy mieszkańców całego województwa lubuskiego. Ciekawią mnie przepychanki polityczne, przemiany gospodarcze w regionie i emocjonują ludzkie sprawy. Piszę o religii, ale też tym, co się buduje. Lubię odkrywać ciekawostki Nowej Soli, Kożuchowa, Otynia, Bytomia Odrzańskiego i Nowego Miasteczka oraz wielu innych miejscowości. Publikuję artykuły w Gazecie Lubuskiej oraz na portalach www.gazetalubuska.pl i www.nowasol.naszemiasto.pl.
Chętnie napiszę o Twojej sprawie, wydarzeniu, które organizujesz lub sukcesie, którym chcesz się pochwalić.
Skończyłam filologię polską w Zielonej Górze i dziennikarstwo w Poznaniu. W Gazecie Lubuskiej pracuję od 2016 r.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.