Na targach dowiesz się, jak znaleźć pracę za Odrą

Czytaj dalej
oprac (ZEB)

Na targach dowiesz się, jak znaleźć pracę za Odrą

oprac (ZEB)

1050 niemieckich i 250 polskich uczniów już przed targami zgłosiło chęć odbycia rozmów z wybranymi przez siebie wystawcami.

Jaki zawód lub jaką specjalność wybrać, by potem znaleźć pracę? Co oferują niemieccy pracodawcy? Jak kształcą uczelnie wyższe z Polski i Niemiec? - tego będzie się można dowiedzieć na Polsko-Niemieckich Targach Edukacyjnych „Vocatium w Regionie Odry”. Są skierowane są głównie do uczniów z Polski i Niemiec, którzy wspólnie dowiadywać się będą o możliwości kariery po ukończeniu szkoły średniej. W czasie tego dwudniowego wydarzenia zaprezentuje się ponad 40 wystawców - szkoły wyższe, przedsiębiorstwa oraz instytucje doradcze.

Organizatorzy szacują, że w tym roku targi odwiedzi 1.300 młodych ludzi, z czego 1050 niemieckich i 250 polskich uczniów z Ośna, Rzepina, Sulęcina, Świebodzina i Słubic zgłosiło już przed targami chęć odbycia osobistych rozmów z wybranymi przez siebie wystawcami.

Z polskiej strony zaprezentują się między innymi: Akademicki Szczecin (Pomorski Uniwersytet Medyczny, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny. Uniwersytety Szczeciński oraz Akademia Morska w Szczecinie), Uniwersytet Adama Mickiewicza z Poznania wspólnie z Collegium Polonicum oraz Studium Zawodowe z Zielonej Góry. - Cieszy nas również fakt, że swoją ofertę zaprezentuje jedna z najstarszych i największych uczelni z Berlina, Humboldt Universität zu - informuje Jolanta Turowska, organizatorka targów we Frankfurcie.

Na targach dowiesz się, jak znaleźć pracę za Odrą

Zaplanowane zostały także wykłady w języku polskim: „Jak dobrze wypaść podczas rozmowy kwalifikacyjnej - błędy i wpadki, których można było uniknąć” oraz „Tajemnica mowy ciała - jej znaczenie w procesie aplikacyjnym”. Młodzieżowe Centrum Kariery ze Słubic przeprowadzać będzie z uczniami test Hollanda, czyli sprawdzian predyspozycji zawodowych.

Organizatorem targów „Vocatium w Regionie Odry” jest IfT Instytut Rozwoju Talentów, we współpracy z Izbą Przemysłowo-Handlową Brandenburgii Wschodniej. Wstęp na targi dla wszystkich odwiedzających jest bezpłatny!

10. polsko-niemieckie targi edukacyjne Vocatium w Regionie Odry odbędą się we wtorek i środę (od 8.30 do 14.45) w hali targowej (Messegelände, Messering 3, 15234 FFO) we Frankfurcie nad Odrą. Wśród gości targów będą: Silke Hartwig, szefowa działu doradztwa zawodowego Izby Przemysłowo-Handlowej Brandenburgii Wschodniej, Tomasz Ciszewicz, burmistrz Słubic, Karsten Tausch, koordynator projektu modernizacji administracji Frankfurtu nad Odrą, Hella Backhaus, szefowa Instytutu Rozwoju Talentów (IfT). - W zależności od tego, jakie młodzi ludzie mają aspiracje, podczas rozmów z ekspertami będą mogli uzyskać ważne informacje. Dowiedzą się, na co należy zwrócić uwagę, wybierając uczelnię czy szkołę zawodową, ale na jaką pracę mogą liczyć po ich ukończeniu - zapewniają organizatorzy. Zapraszają też rodziców uczniów, doradców zawodowych i nauczycieli.

Więcej informacji o gospodarce
Chcesz wiedzieć więcej o lokalnej gospodarce? Zajrzyj na nasz portal: www.strefabiznesu.pl

oprac (ZEB)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.