Jarosław Miłkowski

Na troje babka wróżyła, czyli PO wybiera kandydata

Radosław Wróblewski, Robert Surowiec i Krzysztof Karwatowicz. Fot. Materiały PO Radosław Wróblewski, Robert Surowiec i Krzysztof Karwatowicz.
Jarosław Miłkowski

Aby wyłonić kandydata na prezydenta, PO organizuje prawybory. Jak to się stało, że startują w nich akurat Krzysztof Karwatowicz, Robert Surowiec i Radosław Wróblewski?

- O tym, że kandydata na prezydenta będziemy wyłaniać w prawyborach, mówiliśmy już w zeszłym roku. Oficjalne procedury przyjęliśmy około dwa tygodnie temu. Kandydatury przyjęliśmy w ostatnią środę. Każdy z członków Platformy w Gorzowie miał prawo zgłosić się sam lub zgłosić kandydaturę kogoś innego – posłanka Krystyna Sibińska mówi „GL”, jak wyglądał wybór „kandydatów na kandydatów” na prezydenta miasta.

Kiedy PO przedstawi wyniki prawyborów?

Kiedy odbędzie się głosowanie?

Kto zgłosił się sam, a kto został nominowany?

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.