Marek Białowąs

Na tych targach firmy kusiły ofertami pracy przyszłych fachowców [WIDEO]

Patrycja Malarz (z lewej) i Paulina Zyberska Fot. Fot. Marek Białowąs Patrycja Malarz (z lewej) i Paulina Zyberska, studentki drugiego roku BHP, na targach szukały ofert pracy po ukończeniu nauki
Marek Białowąs

Aż 73 wystawców wzięło w środę (15 marca) udział w 15 edycji targów pracy na wydziale mechanicznym Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Targi pracy to impreza, która już od piętnastu lat pomaga młodym ludziom w podjęciu jednej z najważniejszych decyzji w życiu, jaką jest rozpoczęcie kariery zawodowej poprzez znalezienie pracy, praktyki lub stażu.

- Studiuję na kierunku BHP i szukam pracy właśnie w tym zawodzie - powiedziała Patrycja Malarz, studentka Uniwersytetu Zielonogórskiego, która przyszła na targi z koleżanką z roku. - Wprawdzie jestem dopiero na drugim roku, jednak już dziś chciałam zorientować się, jakie mam szansę na etat po ukończeniu studiów.

Dla studentów i absolwentów uczestnictwo w targach to doskonała okazja na znalezienie wymarzonej pracy, określenia swojej drogi zawodowej na najbliższe lata czy zdobycia rozeznania w rynku pracy.

Targi to też gratka dla przedsiębiorców, którzy mają możliwość znalezienia wykwalifikowanej kadry.

- Szukamy wielu specjalistów. Od operatorów maszyn, automatyków po analityków produkcji, konstruktorów czy logistyków - mówi Justyna Tywoniuk z nowosolskiej firmy Model Opakowania. - Fachowców z naszej branży opakowaniowej praktycznie w Polsce nie ma. Dlatego zapewniamy wszystkim chętnym trzymiesięczne szkolenie. Szukamy młodych ludzi pełnych zapału, dobrych chęci i uśmiechu.
Na targach było wiele firm, potentatów z regionu jak: Cinkciarz.pl, Eobuwie, ADB, Ikea Industry czy spółek zagranicznych szukających fachowców.

Patrycja Malarz (z lewej) i Paulina Zyberska
Fot. Marek Białowąs Patrycja Malarz (z lewej) i Paulina Zyberska, studentki drugiego roku BHP, na targach szukały ofert pracy po ukończeniu nauki
Marek Białowąs

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.