Na ulicy Warszawskiej w Gorzowie nikomu nie jest do śmiechu

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Na ulicy Warszawskiej w Gorzowie nikomu nie jest do śmiechu

Jarosław Miłkowski

Uwierzycie w to?! Już na koniec kwietnia będzie można wjechać w ul. Warszawską od strony Białego Kościółka. Tyle że remont miał się skończyć cztery miesiące temu!

– Z mojego biura widzę, jak ta praca tutaj „wre”. To jest tragedia. To jest klęska! Wystąpię do miasta o rekompensatę za przedłużający się remont – mówiła wczoraj rozżalona Lidia Ziegler. Jest jednym z kilku przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność gospodarczą przy remontowanym właśnie odcinku ul. Warszawskiej. Nie jest im wesoło. Przez przedłużające się prace punkt finansowo-ubezpieczeniowy pani Lidii tylko przynosi straty.

Remont ul. Warszawskiej rozpoczął się w wakacje. Miał potrwać do listopada. Od tej daty miną niedługo cztery miesiące, a końca remontu nie widać. Położone są nowe tory tramwajowe. Drogowców, których wielu nie było wczoraj widać, kładą krawężniki.
Wraz z ul. Warszawską remontowana jest też ul. Walczaka. Wczoraj widzieliśmy drogowców, jak prowadzili na niej prace w miejscu, gdzie ma być rondo koło Białego Kościółka.

Wczoraj też w sprawie opóźnień głos zabrali radni PiS.

– Chciałem zaapelować do prezydenta Jacka Wójcickiego, by zakasał rękawy i wziął się dopracy. To wszystko wygląda coraz gorzej. Prezydent nie może kreować się na osobę, która panuje nad sytuacją, bo nie panuje – mówił Sebastian Pieńkowski, szef rady miasta. Jego zdaniem cała wina za opóźnienia leży po stronie Wójcickiego.

– Wzywamy prezydenta, by podjął konkretne kroki. Kolejne opóźnienia są na horyzoncie. Nie możemy sobie na nie pozwolić. Mamy nadzieję, że skróci urlop i zajmie się poważnymi sprawami – dodał radny Paweł Ludniewski.

Co na to wszystko miasto?
– Możemy zaproponować przedsiębiorcom jedynie obniżenie podatków – mówił rano tuż po konferencji PiS-u wiceprezydent Artur Radziński.

Kilka godzin później Marta Liberkowska z wydziału promocji i informacji przysłała stanowisko. Przeczytaliśmy w nim, że „nadzorujący prace wiceprezydent Artur Radziński naprawdę wkłada w to całe serce”. Było też zapewnienie: „Zależy nam, by flagowe działania zrealizować sprawnie i robimy wszystko, aby niedogodności z tym związane w możliwie najmniejszym stopniu dotykały mieszkańców”.
A co do samych remontów… Wiceprezydent Radziński mówił wczoraj: Do końca kwietnia chcemy, by był przejezdny odcinek ul. Jagiełły do ul. Warszawskiej w kierunku filharmonii. Najpóźniej w czerwcu będzie oddana do użytku ul. Walczaka. A ul. Borowskiego? Tu prace są na ukończeniu. Będzie gotowa za dwa tygodnie.

Gdy już będzie można przejechać ul. Jagiełły obok Białego Kościółka, zamknięte zostanie skrzyżowanie ulic: Warszawskiej, Teatralnej i Cichońskiego. Tu trzeba połączyć nowe tory ze starymi. Tramwaje linii nr 1 kursować w tym roku nie będą. Gdy skończy się ten ostatni remont, ma ruszyć przebudowa torowisk na pobliskiej ul. Sikorskiego.

Lidia Ziegler
Jarosław Miłkowski – O ile spadły mi obroty przez ten remont? Uwierzy pan, że o 100 procent? – mówi naszemu reporterowi Lidia Ziegler, która przy ul. Warszawskiej prowadzi punkt finansowo-ubezpieczeniowy.
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.