Na wspólnym spotkaniu omówili pomyślny rok

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Jakub Lesiński

Na wspólnym spotkaniu omówili pomyślny rok

Jakub Lesiński

W Zielonej Górze Drzonkowie odbyło się uroczyste podsumowanie sukcesów zawodników Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego Start Zielona Góra za 2015 rok.

Spotkanie rozpoczęła krótka ceremonia oznaczenia honorowymi odznakami „za wybitne zasługi w rozwoju piłki siatkowej”. Prezes LZPS Stanisław Szablewski wręczył złotą odznakę Danucie Tarnawskiej prezesowi zarządu Startu oraz srebrną Januszowi Krulikowskiem, wieloletniemu trenerowi sekcji siatkówki.

Ogółem przedstawiciele Startu zdobyli 55 medali w 51 imprezach

Miniony rok przedolimpijski był pomyślny dla Startu. 34 zawodników zdobywało medale na ważnych zawodach międzynarodowych i na Mistrzostwach Polski. Ogółem przedstawiciele Startu zdobyli 55 medali uczestnicząc w 51 imprezach sportowych. Dwóch zawodników uzyskało kwalifikacje do udziału w Igrzyskach Paraolimpijskich Rio de Janeiro 2016: Piotr Grudzień w tenisie stołowym i Mateusz Surwiło w parakajakarstwie.

Dwoje innych jeszcze będzie walczyć w tym roku o uzyskanie kwalifikacji: Kamila Kubas na mistrzostwach Świata w Parakajakarstwie i Marek Trykacz podczas zawodów kwalifikacyjnych podnoszenia ciężarów w Dubaju i Malezji. Na uzyskanie tak zwanej„dzikiej karty” na igrzyska ma szansę jeszcze kolejnych dwóch zawodników: Marcin Skrzynecki w tenisie stołowym i Szymon Sowiński w strzelectwie sportowym.

Najbardziej znaczące ubiegłoroczne sukcesy to brązowy medal zdobyty przez Surwiło na mistrzostwach Europy w parakajakarstwie w Czechach, brązowy medal mE w tenisie stołowym zdobyty w Danii przez Tomasza Jakimczuka w grze drużynowej. Ponadto złoto i srebro zespołowo oraz srebrno indywidualnie Szymona Sowińskiego na Pucharze Świata w Szczecinie, a także srebrny medal tego zawodnika wywalczony zespołowo na Pucharze Świata w Chorwacji.

Co jeszcze? Srebro Katarzyny Leśkiewicz na mistrzostwach Europy w Czechach, brązowe krążki zespołowo zdobyte przez Kazimierza Byśka i Natalię Sosnowską na Pucharze Świata w strzelectwie sportowym w Szczecinie. Za te i wiele innych ważnych i cennych sukcesów osiąganych w 2015 roku na imprezach międzynarodowych oraz krajowych wręczone zostały wyróżnienia w postaci pamiątkowych statuetek. Z rąk Prezes Danuty Tarnawskiej oraz znamienitych gości odbierali je sportowcy oraz ich szkoleniowcy. Tytułem Trenera Roku 2015 uhonorowano Pawła Łukaszewicza, opiekuna M. Surwiło.

Spotkanie, z udziałem zawodników wszystkich ośmiu sekcji stowarzyszenia uświetnili swoją obecnością dyrektor departamentu infrastruktury społecznej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze Sławomir Kulczyński, dyrektor Lubuskiego Oddziału PFRON Jacek Brzeziński, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie Bogusław Sułkowski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze Robert Jagiełowicz,kierownik wydziału ds. osób niepełnosprawnych Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Zielonej Górze Stanisław Wawrzyniak oraz menadżer d.s. sportu Anna Sulima - Jagiełowicz.

Jakub Lesiński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.