Tomasz Rusek

Na Zawarciu będzienowe rondo. Nie tylko

Na Zawarciu będzienowe rondo. Nie tylko Fot. Google Street Views
Tomasz Rusek

Znamy już dokładne plany przebudowy ul. Fabrycznej i Towarowej. Inwestycja ruszy lada miesiąc. Ma kosztować około 6,5 mln zł.

Remont tych dwóch wyjątkowo dziurawych dróg to żadna niespodzianka. Pisaliśmy o tym już w styczniu, gdy magistrat dostał dotację z rządowego budżetu. Z potrzebnych 6,5 mln zł obiecano nam okrągłe 3 mln zł pomocy.

Teraz jednak poznaliśmy wszystkie szczegóły planowanych prac, które odczują tysiące zmotoryzowanych gorzowian.

W sumie przebudowanych zostanie 841 m jezdni: 268 m na Towarowej, 497 m na Fabrycznej do tego 76 m wjazdów i wyjazdów w sąsiednie ulice. Będzie to remont kapitalny: wymieniona zostanie cała konstrukcja nawierzchni.

- Na skrzyżowaniu Fabrycznej i Towarowej planujemy budowę ronda o średnicy 30 metrów - czytamy w informatorze, przygotowanym przez wydział inwestycji.

Zmieni się nie tylko ulica. Projekt obejmuje wykonanie chodników, ścieżki rowerowej (dobre wieści: z asfaltu!), a także betonowej zatoki autobusowej. W końcu - dzięki nowej kanalizacji - po ulewach przestanie zalewać odcinek jezdni pod kolejowym wiaduktem.

Remont wymaga też wycięcia 14 drzew. Urzędnicy zapewniają jednak, że w ich miejsce szykowane są nowe nasadzenia. Będzie tutaj także nowe, oszczędne oświetlenie.

Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.