Nadia Sawczenko oczekuje najwyższej kary. Grożą jej nawet 23 lata kolonii karnej

Czytaj dalej
Fot. Piotr Smolinski/Polska Press
AIP

Nadia Sawczenko oczekuje najwyższej kary. Grożą jej nawet 23 lata kolonii karnej

AIP

Rosyjskie media informowały w poniedziałek, że sąd obwodu rostowskiego wydał tego dnia wyrok w sprawie ukraińskiej pilotki Nadii Sawczenko.

Kobieta miała zostać uznana za winną śmierci rosyjskich dziennikarzy i skazana również za nielegalne przekroczenie granicy Rosji i Ukrainy. Zachodnie media podały później, że rosyjskie źródła się pośpieszyły, a pilotka jeszcze nie została formalnie uznana za winną. Wszystko wskazuje jednak na to, że otrzyma najwyższy wymiar kary – 23 lata kolonii karnej. Rosjanie oskarżają Sawczenko o współudział w morderstwie dwóch dziennikarzy telewizji Rossija. Kobieta, która wciąż prowadzi strajk głodowy, nie przyznaje się do winy, nie zamierza jednak składać apelacji. 34-latka podkreśla, że zarzuty są sfingowane. Jeden z adwokatów Sawczenko Mark Feygin przyznał ze smutkiem, że wyrok skazujący jest nieunikniony.

– Moja klientka zostanie uznana za winną i dostanie długi wyrok. Ale niedługo wróci do domu – słowa Feygina cytuje „The Guardian”. Będzie to możliwe wówczas, gdy dojdzie do transakcji na wysokim szczeblu politycznym pomiędzy Kremlem a Kijowem.

AIP

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.