Nadija i kolędy na koncertach, a w środę płyta z „GL”

Czytaj dalej
Fot. jill111/Pixabay
Zdzisław Haczek

Nadija i kolędy na koncertach, a w środę płyta z „GL”

Zdzisław Haczek

W piątek, 18 grudnia posłuchajcie kolęd w wersji zespołu Nadija w Nowej Soli, a w niedzielę w Gorzowie. Z kolei w środę płytę z tymi utworami dostaniecie w prezencie z „Gazetą Lubuską”!

Zespół Nadija nagrał 10 kolęd. Jak pięknie świąteczne utwory brzmią w nowych aranżacjach! Zresztą sprawdźcie sami: w środę, 23 grudnia, Czytelnicy dostaną z „GL” prezent - płytę z kolędami grupy Nadija.

Nadija to podwójny laureat plebiscytu „GL”: Lubuski zespół (nie tylko) rockowy. Zespół łączy żywioły. Wykonuje utwory („Wirna ma lubow”, „Wesna” i inne, które znalazły się na płycie „Kultural”) po łemkowsku, ukraińsku i po polsku. A ile w tych piosenkach melodii, rockowej mocy, rytmów reggae i ska! - Nasze utwory łączą tradycję wielu kultur słowiańskich i mniejszości etnicznych, które każdy z nas reprezentuje - deklarują muzycy.

A teraz tryskająca pomysłowością grupa przygotowała płytę pod wszystko mówiącym tytułem - „Magia Świąt”, na której znalazło się 10 kolęd. W ciepłej, ciekawej aranżacji. Będzie je można usłyszeć podczas wigilijnych spotkań mieszkańców Nowej Soli (dziś) i Gorzowa Wlkp. (niedziela). A w środę trzeba sięgnąć po „GL” z płytą w prezencie.

Koncert zespołu Nadija

Zdzisław Haczek

Piszę o wszystkim – brzmi banalnie, ale… Jako wydawca online muszę obserwować, co się dzieje w regionie, w kraju i na świecie, by być na bieżąco. I żeby poprzez między innymi moje publikacje, na bieżąco był Czytelnik Gazety Lubuskiej. A zatem tak samo „łapię” temat pożaru słomy na polu pod Żaganiem, dramatyczne protesty po wyborach na Białorusi czy wskazanie polskiego kandydata do Oscara (brawo Małgorzata Szumowska!).


 Od początku pracy w Gazecie Lubuskiej (staż rozpocząłem w październiku 1990 r., etat – od 1991 r.) staram się wypatrywać lokalnych talentów, czyli zdolnych Lubuszan i nagłaśniać ich sukcesy. Lubię pilnować karier naszych artystów, bo wychodzę z założenia, że Lubuskie kulturą (między innymi) stoi. Stąd obserwuję, co się dzieje na scenie muzycznej, co na kabaretowej, ale też – „co się pisze”, czyli co wydali nasi literaci. 


Laureat:


 Złoty Dukat Lubuski 2016


Nagroda Kulturalna Miasta Zielona Góra 2020 Jako zielonogórzanin, który lubi spacery po swoim mieście, przyglądam się zmianom. Gdzie budują coś nowego, a gdzie znika kamienica, bo akurat tutaj ma być nowa droga.


 Sekunduję oczywiście rozbudowie i modernizacji instytucji kultury:  •  Muzeum Ziemi Lubuskiej

  •  Lubuskiego Teatru

  •  Filharmonii Zielonogórskiej


  


Pracuję w zielonogórskiej redakcji Gazety Lubuskiej od 1990 roku. Na studiach (filologia polska na Wyższej Szkole Pedagogicznej w Zielonej Górze) działałem w formacjach Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego (m.in. Drugi Garnitur, Teatr Absurdu ŻŻŻŻŻ). Dawne dzieje, ale... do dziś życie lubię brać z humorem. W Gazecie Lubuskiej zajmuję się tym, co trzeba. Byłem m.in. szefem działów kultury, kultury i oświaty, społecznego... Od 2020 roku pracuję na stanowisku wydawcy online.


Szczególnie lubię ogarniać żywioł kulturalny (nie do ogarnięcia zresztą...) - z aparatem czy z kamerą spotkacie mnie zarówno w rockowym klubie jak też w filharmonii. Uwielbiam chować się w kinowej sali (bez kamery...).


Moje zainteresowania: film, kino, muzyka, teatr, książka, kabaret, historia. 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.