Nagroda główna Grand Prix oraz 500 zł trafiły do naszej grupy tanecznej „Rock me out”

Czytaj dalej
Fot. Archiwum prywatne
Alicja Kucharska

Nagroda główna Grand Prix oraz 500 zł trafiły do naszej grupy tanecznej „Rock me out”

Alicja Kucharska

Siedem miesięcy wyczerpujących treningów przyniosło upragniony efekt! Świebodzińska grupa taneczna „Rock me out” wywalczyła pierwsze miejsce w kategorii hip – hop (12-16 lat) na Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Tanecznych w Lipkach Wielkich. Grupa zgarnęła nagrodę główną – Grand Prix oraz nagrodę pieniężną!

O „Rock me out” już w ubiegłym roku robiło się coraz głośniej. Swoje niebanalne choreografie prezentowali podczas większych i mniejszych imprez odbywających się na terenie powiatu, ale i całej Polski. Grupę tworzy 19 dziewczyn, w wieku 10 – 14 lat. Trenują od 2013 r. Wielokrotnie udało im się stanąć na podium, ale zajmowały drugie czy trzecie miejsce. I wreszcie w miniony weekend wywalczyły wymarzone pierwsze. – Tegoroczną choreografię szlifowałyśmy od września 2015 r. Ostatnim etapem była praca nad formą i kompozycją całości. Głównym tematem choreografii stał się wątek pokazania trudnych relacji międzyludzkich i uczuć im towarzyszących – wyjaśniła Aleksandra Charabin, instruktor tańca, opiekun grupy.

Jury festiwalu doceniło choreografię pod nazwą „Mój wybór”.

– Usłyszałam, że przekaz był powalający, a synchronizacja tancerzy i emocje, które zostały przekazane wypłynęły na werdykt – dodała A. Charabin, która podkreśla, że dla niej nagroda nie ma pierwszorzędnego znaczenia. – Najważniejsze jest wewnętrzne przekonanie, że to, co robię ma sens, a historia wyrażona w tańcu trafia do odbiorców. Dla dziewczyn to pewność, że wybrały właściwą drogę, a zaangażowanie i ciężka praca przynoszą efekty. To daje motywację do dalszej walki o własne marzenia – wyjaśniła.

Nagroda główna - Grand Prix, przyznawana za całokształt, wprawiła w osłupienie młode tancerki. Aż tak udanych zawodów nie spodziewał się chyba nikt. Zespół Rock me out otrzymał też 500 zł. Na co przeznaczą pieniądze? – Możliwe, że na nowe stroje lub kolejne zawody - zdradza A. Charabin.

Tancerka Zuzanna Klecha podkreśla, że zwycięstwo było ogromnym zaskoczeniem.

- Zaangażowanie i ciężka praca przynoszą efekty - mówią członkinie zespołu i jego instruktorka.
Archiwum prywatne - Zaangażowanie i ciężka praca przynoszą efekty - mówią członkinie zespołu i jego instruktorka.

- Festiwal miał być rozgrzewką przed kolejnymi zawodami. Nie spodziewałyśmy się, że aż tak nas docenią. Byłyśmy wniebowzięte - dodała.

Przed zespołem kolejne zawody, m. in. Ogólnopolski Festiwal Passion & Life w Przytocznej oraz Rytm Ulicy Kids w Pile – jeden z najbardziej prestiżowych konkursów hip–hopowych. W maju odbędzie się przegląd powiatowy Pro Arte w Świebodzinie. Podczas festiwalu dobrze poradziły sobie też inne grupy taneczne z tego samego studia. Muffins (Lubsko) wywalczył drugie miejsce w kategorii 12 - 16 lat, natomiast Just Kids z Nowogrodu Bobrz. zajął drugie miejsce w kat. wiekowej do 11 lat.

Alicja Kucharska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.