Najlepsze spektakle w Nowej Soli od niedzieli

Czytaj dalej
Fot. Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak

Najlepsze spektakle w Nowej Soli od niedzieli

Eliza Gniewek-Juszczak

W niedzielę pierwszy spektakl w ramach programu Teatr Polska, który trzeci raz odwiedzi nasze miasto. Przedstawienia będą wystawiane do listopada.

W niedzielę, o godzinie 16.00 w Nowosolskim Domu Kultury Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu wystawi spektakl „blisko”. To propozycja dla „Najnajów”, czyli dzieci roku do trzech lat i ich rodziców. - Ponownie będzie to przedstawienie w reżyserii Alicji Morawskiej-Rubczak, która jest w Polsce prekursorką tego teatralnego nurtu dla najmłodszych. Będzie to piękna sztuka pobudzająca dziecięcą wrażliwość i ciekawość - opowiada Krzysztof Piotrowiak, dyrektor NDK. - Tegoroczna edycja tak się ułożyła, że wrzesień mamy dla dzieci, po „Najnajach” mamy spektakl dla trochę starszej widowni „Gniazdo” o tożsamości narodowej, ale w lekko komediowym wydaniu.

Znakomite przedstawienia znanych w Polsce teatrów można będzie do listopada oglądać w NDK. To możliwe dzięki udziałowi domu kultury w kolejnej edycji programu Teatr Polska. - Jestem człowiekiem, który nie odpuszcza. Teatr Polska to jest wspaniały program. Chciałbym, abyśmy mogli korzystać z niego jak najdłużej. Bez tego programu w życiu byśmy nie zobaczyli w Nowej Soli tak wyjątkowych przedstawień jak te, które mamy w każdej z edycji - podkreśla dyrektor Piotrowiak. - Jeśli sztuka jest ucztą, to u nas będą naprawdę wykwintne dania, podane nam w naszej niewielkiej miejscowości. Program jest bogaty. To superokazja, aby przy niskim nakładzie na bilet, zobaczyć coś, co można nazwać prima sort. Z ponad 130 sztuk zgłoszonych do programu zostało wybranych 18 najbardziej wartościowych. Przez sito moich wyborów i logiki ułożenia tras oraz programu przeszło dziesięć, osiem z nich będzie pokazanych w ramach programu TEATR POLSKA, za dwie zapłacimy osobno.

Wśród pozostałych tytułów są „Zabijanie Gomułki” w wykonaniu artystów Teatru im. H. Modrzejewskiej z Legnicy, „Humanka” - Teatru Polskiego z Bielska-Białej i m.in. „Dziady” Teatru Wierszalin.

Eliza Gniewek-Juszczak

Opisuję to, co dzieje się w powiecie nowosolskim, ale także to, co dotyczy mieszkańców całego województwa lubuskiego. Ciekawią mnie przepychanki polityczne, przemiany gospodarcze w regionie i emocjonują ludzkie sprawy. Piszę o religii, ale też tym, co się buduje. Lubię odkrywać ciekawostki Nowej Soli, Kożuchowa, Otynia, Bytomia Odrzańskiego i Nowego Miasteczka oraz wielu innych miejscowości. Publikuję artykuły w Gazecie Lubuskiej oraz na portalach www.gazetalubuska.pl i www.nowasol.naszemiasto.pl.
Chętnie napiszę o Twojej sprawie, wydarzeniu, które organizujesz lub sukcesie, którym chcesz się pochwalić.
Skończyłam filologię polską w Zielonej Górze i dziennikarstwo w Poznaniu. W Gazecie Lubuskiej pracuję od 2016 r.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.