Najważniejsze to znaleźć dla psa lub kota z przytuliska prawdziwy dom. Wolontariusze z Kożuchowa mają już pierwsze sukcesy

Czytaj dalej
Fot. Arch. prywatne
Eliza Gniewek-Juszczak

Najważniejsze to znaleźć dla psa lub kota z przytuliska prawdziwy dom. Wolontariusze z Kożuchowa mają już pierwsze sukcesy

Eliza Gniewek-Juszczak

Każdy może pomóc bezdomnym zwierzętom, nawet nie wychodząc z domu. Mówi o tym Alina Zezulkin, wolontariuszka z Kożuchowa.

Kto może zostać wolontariuszem?
W przypadku naszego przytuliska sprawa jest troszeczkę trudniejsza, po dłuższych pertraktacjach udało nam się wystartować z wolontariatem. Dzięki przychylności burmistrza dostaliśmy pozwolenie na wprowadzenie pięciu osób na teren gminnej przechowalni. Mamy nadzieję, że z czasem uda nam się zwiększyć to grono, bo często zgłaszają się chętni, którym dzisiaj musimy niestety odmawiać, a jednak im więcej nas tym lepiej.

Pozostało jeszcze 92% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Eliza Gniewek-Juszczak

Opisuję to, co dzieje się w powiecie nowosolskim, ale także to, co dotyczy mieszkańców całego województwa lubuskiego. Ciekawią mnie przepychanki polityczne, przemiany gospodarcze w regionie i emocjonują ludzkie sprawy. Piszę o religii, ale też tym, co się buduje. Lubię odkrywać ciekawostki Nowej Soli, Kożuchowa, Otynia, Bytomia Odrzańskiego i Nowego Miasteczka oraz wielu innych miejscowości. Publikuję artykuły w Gazecie Lubuskiej oraz na portalach www.gazetalubuska.pl i www.nowasol.naszemiasto.pl.
Chętnie napiszę o Twojej sprawie, wydarzeniu, które organizujesz lub sukcesie, którym chcesz się pochwalić.
Skończyłam filologię polską w Zielonej Górze i dziennikarstwo w Poznaniu. W Gazecie Lubuskiej pracuję od 2016 r.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.