Największa hala sportowa w powiecie oświęcimskim ciągle stoi pusta

Czytaj dalej
Fot. Bogusław Kwiecień
Bogusław Kwiecień

Największa hala sportowa w powiecie oświęcimskim ciągle stoi pusta

Bogusław Kwiecień

Starostwo oświęcimskie i urząd w Chełmku nie potrafią się dogadać w sprawie przyszłości obiektu. Powiat nie zgadza się na przekazanie gminie tylko hali. W pakiecie proponuje budynek szkoły.

Największa hala sportowa w powiecie oświęcimskim przy nieczynnym już Powiatowym Zespole nr 8 Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Chełmku od czerwca stoi niewykorzystana. Władze powiatu, które są właścicielem hali i nieczynnej już szkoły, chciały obydwa budynki przekazać Urzędowi Miejskiemu w Chełmku. Tylko że gminie budynek szkoły do niczego nie jest potrzebny.

Ludzie w Chełmku są zbulwersowani. Hala, która została oddana do użytku niespełna 10 lat temu, służyła uczniom powiatowej „ósemki”, ale korzystały z niej również tutejsze kluby i organizacje sportowe oraz grupy mieszkańców. Teraz nie mają gdzie grać.

Obiekt tętnił życiem

- Mam znajomych, którzy wynajmowali regularnie tę halę na kilka godzin, żeby pograć w siatkówkę czy piłkę nożną - mówi Przemysław Feder, mieszkaniec Chełmka.

Krystian Bloch podkreśla, że hala widowiskowo-sportowa przy powiatowej „ósemce” zawsze tętniła życiem od rana do wieczora. Sąsiadujący z halą budynek
Bogusław Kwiecień Krystian Bloch podkreśla, że hala widowiskowo-sportowa przy powiatowej „ósemce” zawsze tętniła życiem od rana do wieczora.

Z kolei Krystian Bloch, również chełmkowianin, był zawodnikiem sekcji piłki ręcznej, która także miała zajęcia właśnie w tej hali. - Był czas, że Siódemka Chełmek w grupach młodzieżowych należała do najlepszych w kraju. Raz zdobyła nawet mistrzostwo Polski młodzików - przypomina Bloch. - Naprawdę, obiekt tętnił życiem od rana do wieczora. Ostatnio jednak nic się tutaj nie dzieje - dodaje zawiedziony.

Czytaj więcej:

 • Teraz hala sportowa zostanie sprzedana?
 • Kto w sporze o halę i szkołę na rację? Powiat czy gmina Chełmek?
Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Bogusław Kwiecień

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.