Lucyna Makowska

Napaść z kastetem na dłoni

Lucyna Makowska

Nawet osiem lat może spędzić za kratkami 18-latek , który zaatakował przechodnia. Zagrożenie karą byłoby niższe, gdyby nie użył kastetu.

W sobotę przy ul. Leśnej dwóch młodych oprychów pobiło dotkliwie mężczyznę. Zadawali mu ciosy w twarz i kopali po całym ciele. Z relacji pobitego mężczyzny wynikało, że jeden z napastników miał na ręce kastet. Mundurowi zaalarmowani o zajściu już po kilkudziesięciu minutach namierzyli sprawców. Okazali się nimi 18-letni mieszkaniec Żar i jego niepełnoletni kompan. Obu zatrzymali do przesłuchania.

Pierwszy z nich usłyszał zarzut pobicia z użyciem niebezpiecznego przedmiotu w postaci kastetu, za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór i poręczenie majątkowe. Nieletnim zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich. Posiadanie kastetu bez pozwolenia jest zabronione.

Zgodnie z ustawą o broni i amunicji, kastet traktowany jest jako broń biała -narzędzie i urządzenie, którego używanie może zagrażać życiu lub zdrowiu, na które wymagane jest pozwolenie.

Lucyna Makowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.