Narzekacie na rozkopany Gorzów? W tym roku nie będzie lepiej!

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Tomasz Rusek

Narzekacie na rozkopany Gorzów? W tym roku nie będzie lepiej!

Tomasz Rusek

Narzekaliście na rozkopane miasto w 2016 r.? - W tym będzie podobnie - ostrzega magistrat. Remonty będą na ulicach: Cichońskiego, Myśliborskiej, Sosnkowskiego i Kobylogórskiej

Pan Władek (tak się przedstawia i prosi by tak o nim pisać) mieszka przy ul. Cichońskiego niemal dekadę. Teraz ma przed oknami kocioł: rozkopana ul. Warszawska, zakorkowana Teatralna... Spotykamy go we wtorkowe południe na spacerku. - Moją Cichońskiego też będą robić? A, niech robią. Pan zobaczy, jak wygląda - mówi, pokazując na dziury w asfalcie i inne nierówności.

On akurat na utrudnienia nie będzie narzekał, bo autem nie jeździ. Ale kierowcy pewnie pod nosem słówko sobie powiedzą...
Jednak o ul. Cichońskiego za chwilę.

A może i ciężej

Wiceprezydent Artur Radziński w rozmowie z reporterem „GL” postawił wczoraj sprawę jasno: - Mieszkańcy przez lata narzekali na stan dróg. Dlatego chcemy je remontować, a przejazd przez Gorzów usprawniać. Nie da się tego zrobić inaczej, niż poprzez wykopy, utrudnienia czy objazdy. Przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość. Bo ten rok będzie tak samo trudny, jak poprzedni. A może i cięższy - przyznał A. Radziński.

Kierowcy doceniają, że urząd chce poprawiać drogi. - Tylko czy wszystko musi się zbiegać w jednym czasie? - dziwił się wczoraj Jacek z nissana.

Niestety musi. Ponieważ drogowe remonty zawsze są wykonywane od wiosny do wczesnej zimy. I tym razem też kilka z nich z tego powodu się zejdzie.

Nabrała znaczenia

O pewnym już remoncie Kobylogórskiej pisaliśmy wczoraj (będzie kosztował 7 mln zł, rozkopany zostanie odcinek od Kanału Ulgi do ul. Krótkiej). Jednak to tylko jedna z wielu planowanych modernizacji. Wczoraj na sesji radni ostatecznie poprzesuwali pieniądze w budżecie i ustalili najnowszą listę robót.

Wielka budowa będzie na ul. Myśliborskiej - powstanie tu druga nitka drogi od ronda w stronę wjazdu na S3. Urząd zapisał na ten cel 4,6 mln zł.

- Moją Cichońskiego też będą robić? A, niech robią - mówi pan Władek
Tomasz Rusek - Moją Cichońskiego też będą robić? A, niech robią - mówi pan Władek

Miasto chce też dokończyć fragment ul. Sosnkowskiego. To niewielka uliczka na Górczynie, w okolicy Lidla, jednak teraz nabrała znaczenia: obok jest nowy żłobek i konieczna jest budowa drugiej drogi dojazdowej do placówki. Są też już zapisane pieniądze na całą dokumentację ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż Kłodawki i remontu niektórych podwórek. W sumie potrzeba na ten cel ponad 500 tys. zł.

Dodatkowy milion pochłonie jeszcze przebudowa ul. Walczaka od ul. Piłsudskiego wraz z budową ronda na ul. Jagiełły koło Białego Kościółka.

Urząd przymierza się jeszcze do remontu ul. Roweckiego (na razie pyta fachowców, ile kosztowałby projekt). Czyli jest szansa, że i tka ulica będzie znowu równa...

Znowu w centrum

W centrum za 3,1 mln zł zacznie się niedługo modernizacja ul. Cichońskiego. To też pozornie niewielka uliczka, jednak niedługo stanie się istotnym fragmentem układu drogowego: po utworzeniu przy Starym Rynku deptaka będzie przenosiła wielki ruch z centrum na ul. Teatralną. A i dziś jest zatłoczona - stanowi jeden z objazdów rozkopanych dróg w centrum.
- Remont ul. Cichońskiego zacznie się po zakończeniu prac na Warszawskiej i Walczaka? - zapytaliśmy wiceprezydenta Radzińskiego.

Westchnął i odpowiedział: - Obawiam się, że koniec jednych robót i początek drugich mogą częściowo zejść się w czasie.
Pan Władek jest jednak optymistą. Dlaczego? Filozoficznie tłumaczy, że przecież złość kierowców i najdłuższe objazdy w końcu ustaną, a odnowiona droga będzie równa i szeroka na lata.

Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.