Łukasz Koleśnik

Nasi grają ciut lepiej

Gubinianki świetnie zagrały w ostatnim meczu we własnej hali. Fot. Przemysław Tokarek Gubinianki świetnie zagrały w ostatnim meczu we własnej hali.
Łukasz Koleśnik

Piłkarze nożni, szczypiornistki, siatkarze - nasze zespoły rywalizują na wielu frontach. Jest szansa, że podskoczą w tabelach.

Za wcześnie, żeby oceniać pracę nowego zarządu, który w tym roku został wybrany. Carina w tym roku ma już nikłe szanse na awans do IV ligi. Każdego roku była jednak w ścisłej czołówce i teraz potrzebuje punktów, żeby do niej wrócić. W tej kolejce okazja do zgarnięcia kompletu punktów będzie bardzo dobra. Carina podejmie u siebie Start Płoty. Zespół ten okupuje doły tabeli. Ponadto w pierwszym meczu obu tych zespołów gubinianie zwyciężyli 2:0. Spotkanie odbędzie się w sobotę, o godz. 16.00.

Coraz lepsze nastroje panują w Krośnie Odrzańskim. Tęcza powoli pnie się w górę tabeli. W ostatnim spotkaniu pokonali Czarnych Witnica 2:1. Kolejny przeciwnik, Piast Iłowa, depcze krośnianom po piętach w tabeli. Nasi mają tylko dwa punkty mniej. Tęczowi grają u siebie i będą chcieli wziąć rewanż za porażkę jesienią. Dodatkowo jeśli Stal Sulęcin zgubi punkty, to „multicolores” awansują na siódme miejsce. Pierwszy gwizdek w sobotę o godz. 16.00.

Piłkarki ręczne grały we własnej hali po raz ostatni w tym sezonie i dla kibiców zagrały wręcz koncertowo. Wygrały i awansowały na czwarte miejsce w swojej grupie. 9 kwietnia Spartanki rozegrają ostatni mecz w tym sezonie. W Poznaniu będą rywalizować z KS AP Poznań.

Zakończyła się przygoda siatkarzy kadetów w mistrzostwach Polski. Rywale w półfinale byli zbyt silni. - Wiedzieliśmy od początku, że nie będzie łatwo. Jesteśmy zadowoleni, że zaszliśmy tak daleko - mówi prezes klubu Robert Siegel. W Gdańsku Tęcza-Volley nie wygrała żadnego spotkania. Nie można jednak powiedzieć, że zakończyła sezon w kiepskim stylu. - Liczymy na to, że to dopiero początek. Bo Volley Gubin i Tęcza Krosno Odrzańskie dopiero zaczęły ze sobą współpracować - podkreśla Tomasz Struk, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krośnie Odrzańskim.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.