Nasi nie zagrają za Odrą

Czytaj dalej
Fot. Ledent Cup
Łukasz Koleśnik

Nasi nie zagrają za Odrą

Łukasz Koleśnik

Druga edycja ogólnopolskiego turnieju kwalifikacyjnego Lede-nt Cup już za nami. Kto zmierzy się z młodzieżą z bundesligi?

Piłkarskie zawody organizowane w stolicy powiatu ponownie cieszyły się dużą popularnością. - To fantastycznie, że możemy naszym młodym sportowcom umożliwić walkę o supernagrodę, czyli wycieczkę do Niemiec, gdzie mogą rywalizować z młodzieżą trenowaną przez największe, niemieckie kluby sportowe - mówi Tomasz Błyskoń, jeden z organizatorów turnieju.

Stawka była więc wysoka. Chodziło o zakwalifikowanie się do mistrzostw AOK Juniorenmasters, odbywających się w Niemczech. Zwycięska drużyna może bowiem zmierzyć się z takimi zespołami młodzieżowymi jak Bayern Monachium, Borussia Dortmund czy Schalke 04.

W pierwszej edycji wygrała Pogoń Szczecin i to jej młodzi piłkarze zmierzyli się z rówieśnikami z Niemiec. Tym razem ekipa ze Szczecina nie wzięła udziału w zawodach w Krośnie Odrzańskim. Tym bardziej zdeterminowane były miejscowe zespoły.
Kto brał udział w imprezie? Do rywalizacji stanęło siedem drużyn (rocznik U-12): Promień Żary, Tęcza Krosno Odrzańskie, UKP Zielona Góra, Akademia Piłkarska Krosno Odrzańskie „APKO”, Football Academy Krosno Odrzańskie, LZS KADO Górzyn, Akademia Sulechów.


Drużyny z Gubina i Krosna Odrzańskiego musiały jednak obejść się smakiem

Zwyciężyła zielonogórska ekipa UKP. Drugie miejsce zajęła Akademia Piłkarska z Krosna, a ostatnie miejsce podium przypadło Górzynowi. Rozdane zostały również nagrody indywidualne. Najlepszym zawodnikiem wybrano Dominika Olearczyka z krośnieńskiego „APKO”. Najskuteczniejszym strzelcem był Patryk Siwik z Górzyna. Najlepszym bramkarzem ogłoszono Dominika Kozaka z zielonogórskiego UKP.
Najwięcej powodów do radości miała drużyna z Zielonej Góry. To właśnie młodzi piłkarze z tej ekipy pojadą do Niemiec. Turniej AOK Juniorenmasters odbędzie się 20-21 lutego w Kleinmachnow.

Czy trzecia edycja turnieju odbędzie się w przyszłym roku? Trudno obecnie powiedzieć. - Dużo zależy od sponsora ze strony niemieckiej. Tam również odbywają się podobne kwalifikacje i młodzież z małych miejscowości ma szansę stanąć do walki z gigantami bundesligi. To dla nich tak samo wielka sprawa jak dla naszych piłkarzy - zauważa Tomasz Błyskoń. Przyznaje jednak, że jedno przedsiębiorstwo nie będzie w stanie zrealizować całego przedsięwzięcia.

- Do nowej edycji jeszcze jednak daleko. Chcemy kontynuować turniej jak najdłużej. Będziemy się starać zorganizować podobne rozgrywki w przyszłym roku. Oczywiście w Krośnie Odrzańskim - zapewnia Błyskoń.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.