Nasi posłowie „przelatali” już 113 tys. zł

Czytaj dalej
Fot. Zdzisław Haczek
Jarosław Miłkowski

Nasi posłowie „przelatali” już 113 tys. zł

Jarosław Miłkowski

– Nie podróżuję dla przyjemności. Tak może było w pierwszym roku bycia posłem, gdy chciałem zobaczyć, jak wyglądają inne lotniska - mówi nam Jerzy Materna z PiS, wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

– Nie podróżuję dla przyjemności. Tak może było w pierwszym roku bycia posłem, gdy chciałem zobaczyć, jak wyglądają inne lotniska. Teraz najczęściej latam do Gdańska i Szczecina, bo to miejsca związane z moją działalnością w rządzie – mówi nam Jerzy Materna z PiS, wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Między 12 listopada 2015 roku a 30 listopada 2016 r. Materna odbył 49 lotów krajowych za w sumie 21 276 zł. Odbył też cztery podróże samolotem za granicę za 25 783 zł. Jest lubuskim rekordzistą pod względem wydatków na bilety lotnicze.

Niewiele ustępuje mi Paweł Pudłowski z Nowoczesnej, który „przelatał” 35 843 zł. Czy to dużo?

Rekordzistą w Sejmie jest Michał Dworczak, wałbrzyski poseł PiS: „przelatał” 179 tys. zł. W tym czasie tylko w Polsce odbył 172 loty za 98,5 tys. zł. Był też w Australii spotkać się z Polonią: za 26 691 zł. Wszyscu nasi posłowie wydali na samoloty 113 tys. zł.

Czytaj w poniedziałek, 6 lutego, w "Gazecie Lubuskiej" i w serwisie plus.gazetalubuska.pl

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.