Leszek Kalinowski

Nasi studenci zostali mistrzami Polski w szyciu chirurgicznym

Zwycięska drużyna z UZ: Miłosz Trojnar, Piotr Wośkowiak, Klaudia Szwakop, Karolina Kędziora Fot. Leszek Kalinowski Zwycięska drużyna z UZ: Miłosz Trojnar, Piotr Wośkowiak, Klaudia Szwakop, Karolina Kędziora
Leszek Kalinowski

Drużyna studentów medycyny z Uniwersytetu Zielonogórskiego w szyciu chirurgicznym okazała się najlepsza w kraju. Po raz drugi z rzędu obroniła mistrzowski tytuł. Brawo!

II Mistrzostwa Polski w Szyciu Chirurgicznym studentów medycyny odbyły się w Zielonej Górze. A współorganizatorem - oprócz Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu UZ - była Katedra i Klinika Chirurgii, Traumatologii i Urologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Emocje były wielkie nie tylko podczas ogłoszenia werdyktu jury. Zwycięska drużyna reprezentowała UZ. A w jej skład weszli: Klaudia Szwakop, Karolina Kędziora, Miłosz Trojnar i Piotr Wośkowiak. Drugie miejsce zajęła reprezentacja Wrocławia, a trzecie - Lublina.

Pozostało jeszcze 91% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.