Nasi unihokeiści dzielnie walczyli podczas turnieju

Czytaj dalej
Fot. SOSW w Żaganiu
Małgorzata Trzcionkowska

Nasi unihokeiści dzielnie walczyli podczas turnieju

Małgorzata Trzcionkowska

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żaganiu wzięli udział w ogólnopolskim turnieju unihokeja „Sprawni razem”.

Podopieczni stowarzyszenia Uśmiech Dziecka reprezentowali powiat województwo lubuskie w w turnieju w Elblągu. W skład drużyny weszli: Jan Banaś, Daniel i Mateusz Jankowscy, Miłosz Kukla, Sylwester Zieliński, Kamil Kraus, Rafał Kluska oraz trenerzy: Monika Nowotna i Wojciech Olejarz.

Turniej od kilku lat przyciąga do Elbląga najsilniejsze unihokejowe reprezentacje z całego kraju.

- Poziom wyszkolenia uczestników zawodów zaskoczył nawet nas - zaznacza Wojciech Olejarz. - A o unihokeju wiemy sporo, organizując co roku mistrzostwa województwa w Żaganiu.

Tytuł mistrzów Polski obronili zawodnicy z Pyrzyc, srebrne medale wywalczyli lublinianie, a na trzecim stopniu podium stanęli unihokeiści ze Żnina.

W turnieju uczestniczyły również ekipy z Gniezna, Płocka, Słupska, Elbląga i lubuszanie ze Srzelec Krajeńskich i Żagania.
- Byliśmy najmłodszą ekipą, a w składzie mieliśmy dwóch 13-latków i dwóch 15-latków - dodaje W. Olejarz. - To jest świetna wróżba na przyszłość. Pytano nas również, gdzie trenujemy, a odpowiedź, że nie mamy w szkole sali i boiska wywołała zdziwienie.

Małgorzata Trzcionkowska

Pracuję w oddziale w Żaganiu. Interesuje mnie to, co się dzieje w moim mieście.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.