Nasi żołnierze powalczą o Puchar Świata w Omanie

Czytaj dalej
Fot. Jacek Szustakowski
Małgorzata Trzcionkowska

Nasi żołnierze powalczą o Puchar Świata w Omanie

Małgorzata Trzcionkowska

Reprezentacja Polski jedzie na wojskowe mistrzostwa świata w piłce nożnej do Omanu. Trzon drużyny i trenerzy to zawodnicy „Czarnej Dywizji”.

Po turnieju w Niemczech reprezentacja Wojska Polskiego wywalczyła awans do II Wojskowego Pucharu Świata w Piłce Nożnej, który w styczniu przyszłego roku odbędzie się w Omanie.
Europę na turnieju reprezentować będą trzy reprezentacje: Polski, Francji i Niemiec. O puchar powalczy 16 drużyn. Polska zagra w grupie D z Egiptem, Kanadą i Syrią.

- Podczas zgrupowań wyłoniliśmy najlepszych zawodników w całych Siłach Zbrojnych - tłumaczy starszy chorąży Tomasz Mucha z sekcji wychowania fizycznego i sportu 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej w Żaganiu. - Wszyscy są czynnymi żołnierzami, którzy oprócz grania, muszą wykonywać normalne obowiązki służbowe i uczestniczyć w ćwiczeniach. To utrudnia organizację treningów.
Do Omanu jako trener pojedzie T. Mucha oraz major Sebastian Krasoń, odpowiedzialny za reaktywowanie reprezentacji Wojska Polskiego.

Oto najlepsza jedenastka, która zajęła drugie miejsce podczas czerwcowych eliminacji do Pucharu Świata w Niemczech.
Jacek Szustakowski Oto najlepsza jedenastka, która zajęła drugie miejsce podczas czerwcowych eliminacji do Pucharu Świata w Niemczech.

Trzon wojskowej drużyny stanowią: starszy szeregowy Krystian Chruścicki i st. szer. Janusz Szkarapat (Twardy Świętoszów). Kapitanem reprezentacji jest sierż. Krzysztof Matuszak, a koordynatorem i jej pierwszym trenerem są mjr Sebastian Krasoń i st. chor. Tomasz Mucha. - Trochę się obawiamy drużyn z Egiptu, czy Omanu, w których grają zawodowcy - dodaje T. Mucha. - Powołani do wojska specjalnie z okazji pucharu. U nas nie ma takich gwiazd, ale jesteśmy przez fachowców oceniani dobrze. Reprezentacja WP została reaktywowana po 22 latach. W 1994 roku. Przegrała w Krakowie 1:5 z Holandią. Wcześniej w holenderskim Wezep Polacy ulegli Holendrom 1:3. Stawką dwumeczu był awans do I Światowych Igrzysk Wojskowych w Rzymie. Rok wcześniej reprezentacja Wojska Polskiego odniosła największy do tej pory sukces – zajęła piąte miejsce na Wojskowych Mistrzostwach Świata, które odbyły się w Maroku.

Więcej w sobotę, w „Kurierze Żarsko-Żagańskim”.

Małgorzata Trzcionkowska

Pracuję w oddziale w Żaganiu. Interesuje mnie to, co się dzieje w moim mieście.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.