Tomasz Rusek

Nasze drogie inwestycje... Miasta i gminy płaczą i płacą, bo potem może być jeszcze drożej

Maciej Pietruszak: - Remizę OSP w Drezdenku budujemy drożej, niż zakładaliśmy Fot. arch. prywatne Maciej Pietruszak: - Remizę OSP w Drezdenku budujemy drożej, niż zakładaliśmy
Tomasz Rusek

Co przetarg, to cena z kosmosu. Taki problem w ostatnich miesiącach ma Drezdenko. - Kiedyś firmy szukały naszych zleceń, dziś my z naszymi zleceniami szukamy firm - mówi burmistrz Maciej Pietruszak.

Zaskakująco wysokie żądania budowlanych przedsiębiorstw to już nie pojedyncze przypadki, ale cała seria. Kosztowna! Ostatnie przykłady z gminy Drezdenko najlepiej o tym świadczą?

Brakuje wykonawców, brakuje też fachowców

Budowa ciągu pieszego wraz z pomostem na jeziorze Łubowo w Zagórzu miała kosztować 520 tys. zł, ale najtańsza oferta opiewa na 699 tys. zł.

Pozostało jeszcze 85% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Tomasz Rusek

Gorzów to moje ukochane miasto. Tutaj się urodziłem, tutaj mieszkam. Aktualnie na Górczynie. Lubię pożartować, więc śmiało mogę napisać, że interesuję się leżeniem, oglądaniem seriali oraz braniem urlopów. Wy też?
Z Gazetą Lubuską współpracuję od 2002 r., a pracuję w niej trzy lata krócej. Kiedy ten czas zleciał?
Zawodowo bardzo ciekawi mnie wszystko, co dzieje się w powiecie międzyrzeckim (Międzyrzecz, Skwierzyna, Trzciel, Bledzew, Pszczew, Przytoczna). Piszę nie tylko artykuły z tych i o tych okolicach, ale robię też tam wiele zdjęć, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dodatkowo od 2019 r. z radością administruję facebookowym profilem Głos Międzyrzecza i Skwierzyny, gdzie znajdziecie wiele ciekawych informacji i kapitalnych zdjęć z tej części woj. lubuskiego. Jesteśmy czynni całą dobę!
Jeśli mieszkacie w okolicy, koniecznie tam zajrzyjcie, polubcie profil i bądźcie z nami. Z "nami", bo jest nas tam już ponad 14 tysięcy!
Oczywiście zajmuję się życiem Gorzowa: gospodarką komunalną, inwestycjami, transportem, administracją publiczną, lokalnym samorządem.
Piszcie do mnie śmiało: trusek@gazetalubuska.pl. Czekam na Wasze wiadomości!

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.