Nasze pole golfowe słynie na cały świat! Teraz wylądują tu Włosi!

Czytaj dalej
Fot. Alicja Kucharska
Alicja Kucharska

Nasze pole golfowe słynie na cały świat! Teraz wylądują tu Włosi!

Alicja Kucharska

Już w weekend w Kalinowie odbędzie się wielki turniej, na którym gościnnie pojawią się zawodnicy z Włoch. Wracają do Polski na hasło „Kalinowe Pola”.

Kalinowe Pola słyną na cały świat. Już w weekend pojawią się tam golfiści z największych włoskich klubów golfowych. A wszystko za sprawą turnieju Ryder Cup Poland vs Italy, który organizuje polsko-włoskie małżeństwo: Ewa Blus oraz Mario Mascioli.

- Pole w Kalinowie jest zachwalane przez zagranicznych graczy. Nasi przyjaciele z Włoch wręcz pokochali to miejsce - mówi pani Ewa.

Mario Mascioli jest pomysłodawcą i organizatorem turnieju, który odbywa się na Kalinowych Polach od 2011 roku. W weekend odbędzie się X - jubileuszowa - edycja międzynarodowej imprezy.

- Tę imprezę udało się stworzyć dzięki aprobacie i współpracy przedstawicieli „KP”. W sezonie letnim Ryder Cup odbywa się w Kalinowie, natomiast jesienią w okolicach Rzymu, na jednych z najlepszych pól golfowych na świecie. Jedenasta edycja odbędzie się na Castel Gondolfo, polu położonym w starym kraterze. Samo miasteczko jest też miejscem letniej rezydencji papieża- dodaje Ewa Blus.

Pani Ewa swojego męża poznała na… lotnisku w Rzymie. Bo Mario Mascioli jest pierwszym pilotem Alitalia. Najpierw pokochała jego, a później golfa. Teraz wspiera go w organizacji tej imprezy. - Życie dzielimy pomiędzy Włochy a Polskę. Pochodzę z Zielonej Góry. Po ślubie, odwiedzając moje rodzinne strony, zaczęliśmy szukać pola golfowego w Polsce. Tak się stało, że w 2010 roku, gdy powstały Kalinowe Pola, zdecydowaliśmy się tutaj wybudować dom. Mieszkamy tu od maja do października, następnie wracamy do Włoch - mówi.

Małżeństwo zaznacza, że miesiące letnie, które w Rzymie są upalne, uniemożliwiają efektywną grę. Dlatego w tym czasie grają w Polsce, a od października we Włoszech. - Mąż wpadł na pomysł, by połączyć oba narody. Najpierw zaproponował udział w turnieju golfistom z naszego macierzystego klubu Mare di Roma. W pierwszym roku przyjechało tu aż 35 Włochów. Następnie dołączyli do nas zawodnicy z Fiuggi, którzy pokochali to miejsce i zawsze powracają tu na hasła „Polska” i „Kalinowe Pola” - mówią

Na tym nie koniec, bo w ten weekend w Kalinowie wyląduje również grupa Aero Golf, czyli grupa zrzeszająca pilotów - golfistów amatorów.

- Łącznie spodziewamy się około 50 reprezentantów z Włoch. To wielki sukces, by golfiści mając do wyboru światowe resorty wybrali właśnie Kalinowe Pola - podkreślają. - Ale to też wielka praca i starania mojego męża. To jego indywidualny sukces - dodaje pani Ewa.

Dwudniowy turniej podsumuje galowa kolacja oraz koncert Wiesława Prządki. Słynnego akordeonisty, jedynego bandoneonisty w Polsce, laureata I nagrody Międzynarodowego Konkursu Zespołów Kameralnych w Paryżu.

Pierwsza grupa zagościła w Kalinowie już w środę wieczorem. Wczoraj zwiedzili pole golfowe koło Choszczna, które zaprojektował Gary Player, jeden z największych golfistów światowych.

W czwartek przybyli kolejni goście. Bo na piątek zaplanowano grę próbną, podczas której każdy z zawodników indywidualnie zapozna się z polem.

- Sobota to pierwszy dzień rozgrywek, gdzie rywalizować ze sobą będzie para włoska oraz para polska. W niedzielę rozegramy match play, tj. będziemy rywalizować indywidualnie - wyjaśniają.

Nasi rozmówcy podkreślają, że celem turnieju jest międzynarodowa integracja, dobra zabawa, promocja polskich i włoskich pól, ale i rywalizacja, bo golf traktowany jest poważnie.

- Co najbardziej kochamy w golfie? Chyba to, że obcuje się z przyrodą, a największym przeciwnikiem nie jest drugi zawodnik a pole. W tej grze codziennie rozwija się swoje umiejętności - przyznają.

- Zawiera się też fantastyczne przyjaźnie, na lata. Poznaje się fantastycznych ludzi i historie. Golf łączy pokolenia, w żaden sposób nie ogranicza wiekowo. I chyba to jest w tym wszystkim najpiękniejsze - podsumowują organizatorzy Ryder Cup Poland-Italy.

Alicja Kucharska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.