Jarosław Miłkowski

Nasze szkoły: nowoczesność i resztki PRL-u w jednym!

W SP 20, gdzie dyrektorem jest Jerzy Koziura, uczniowie mają lekcje nawet w... piwnicy. Fot. Tomasz Rusek W SP 20, gdzie dyrektorem jest Jerzy Koziura, uczniowie mają lekcje nawet w... piwnicy.
Jarosław Miłkowski

Czego potrzeba szkołom w Gorzowie? Nie tylko miejsca dla uczniów, ale i nowego sprzętu. Wiele komputerów jest... starszych od uczniów. Jest też szkoła opalana węglem.

Gdybyście chcieli napisać, czego nam brakuje, to kilka stron byłoby w gazecie potrzebnych – mówi Jerzy Koziura, dyrektor Zespołu Szkół nr 20 na Manhattanie. W szkołach kończą się już ostatnie zaplanowane na ten rok remonty (patrz: niżej). Pójdzie na nie 3,764 mln zł. Dużo? To pieniądze, które można wydać zaledwie na ułamek tego, czego potrzebują szkoły. Jak mówi Renata Pliżga, dyrektor wydziału edukacji, by spełnić wszystkie oczekiwania – tylko remontowe! – w szkołach, potrzeba 40 mln zł.

Ile lat mają komputery w gorzowskich szkołach?

Czego obawia się SP 12?

Kiedy rozbudują SP 20?

Pozostało jeszcze 89% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.