Nauczyciele chcą w tym roku dostać wyższe podwyżki płac

Czytaj dalej
Fot. Piotr Hukalo
Małgorzata Klimczak

Nauczyciele chcą w tym roku dostać wyższe podwyżki płac

Małgorzata Klimczak

Nauczyciele są niezadowoleni ze zmian w Karcie Nauczyciela, szczególnie finansowych. Związkowcy chcą dyskutować o korzystnych rozwiązaniach z premierem i ministerstwem.

Dwa oświatowe związki zawodowe: Branża Nauki i Oświaty Forum Związków Zawodowych oraz Związek Nauczycielstwa Polskiego wspólnie chcą rozmawiać z premierem o podwyżkach dla pracowników oświaty.

Podwyżki płac

Związki wystąpiły razem do minister edukacji Anny Zalewskiej. Domagają się spotkania z premierem Mateuszem Morawieckim. Chodzi o rozmowę o znaczącym zwiększeniu nakładów na oświatę, wzroście wynagrodzeń nauczycieli o 15 proc. z wyrównaniem od 1 stycznia 2018 r. oraz zabezpieczenie środków na wynagrodzenia i ich wzrost dla wszystkich nauczycieli ze szkół i placówek prowadzonych przez jednostki samorządu terytorialnego i właściwe resorty.

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Klimczak

Zajmuję się szczecińską kulturą i edukacją, co często idzie w parze, a w zasadzie się łączy, bo kultura edukuje, a edukacja zazwyczaj wymaga kultury. Kultura to przez wielu dziedzina pomijana, ignorowana i stawiana na ostatnim miejscu, bo są rzeczy ważniejsze. Bo jest gospodarka, polityka, inwestycje. Za każdym razem, kiedy coś takiego słyszę, zastanawiam się, jak wyglądałby świat bez kultury. Dlatego staram się o nią walczyć i ja promować na łamach. Piszę o szczecińskich artystach, a tych, którzy tu wpadają na chwilę, pytam o to jak widzą Szczecin. Edukacja i kultura kształtują nas na całe życie. Bez edukacji i kultury nie ma dobrej gospodarki, polityki i dobrych inwestycji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.