Nauczyciele kontra rząd. Walka o godność i wyższe pensje

Czytaj dalej
Fot. Marek Szawdyn
Jarosław Miłkowski

Nauczyciele kontra rząd. Walka o godność i wyższe pensje

Jarosław Miłkowski

- Walczymy o przyszłość nauczycieli. My za kilka lat odejdziemy i nie będzie miał kto uczyć dzieci - ostrzega Bożena Mania, prezes lubuskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego, na kilka dni przed możliwym strajkiem w szkołach i przedszkolach.

Walczymy o godziwe zarobki. Kiedyś gorzej od nas zarabiały pielęgniarki. Teraz jesteśmy daleko w tyle za nimi. Dziś w szpitalu w Gorzowie średnie zarobki pielęgniarek to około 5 tysięcy złotych brutto. A zarobki nauczycieli? Są dużo niższe! - stwierdza Barbara Zajbert z gorzowskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego. Strajk nauczycieli może się rozpocząć w poniedziałek i być bezterminowy.

Pozostało jeszcze 92% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.