Nauczyciele mają dość! Niskich zarobków i wysokich wymagań. Dlatego protestują

Czytaj dalej
Fot. ZNP Grudziądz
(ea)

Nauczyciele mają dość! Niskich zarobków i wysokich wymagań. Dlatego protestują

(ea)

- Nie żądamy cudów. Chcemy tylko, aby godnie zapłacono nam za naszą pracę - mówią nauczyciele, którzy wzięli udział w sobotniej manifestacji związkowców w stolicy.

Adrian Woźniak jest nauczycielem języka angielskiego w jednej z grudziądzkich podstawówek. Pracuje w szkole szósty rok. W sobotę pojechał do Warszawy, aby wziąć udział w ogólnopolskiej manifestacji OPZZ i ZNP. - Sytuacja w polskiej oświacie bardzo mi się nie podoba - mówi. - Uważam, że należało uczestniczyć w tym proteście, aby pokazać rządowi, że nie zgadzamy się na takie traktowanie nauczycieli.

Więcej zarobią w markecie

Przeciwko niskim płacom protestowali w stolicy przedstawiciele różnych sektorów budżetówki. Byli m.in. pracownicy ZUS, urzędów, służby zdrowia, straży pożarnej, pocztowcy. Według szacunków związkowców ulicami Warszawy przeszło ponad 20 tysięcy osób.
Najliczniejszą grupą byli nauczyciele, którzy stanowili około połowę protestujących. Wśród nich - również pedagodzy z regionu. Było ich około pół tysiąca.

- Więcej zarobiłbym, gdybym poszedł do „Biedronki” - nauczyciele w gorzkich słowach tłumaczą, dlaczego protestują. Czytaj więcej w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
(ea)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.