Renata Hryniewicz

Nawet niewielka nasza pomoc może uratować życie. Zwracajmy uwagę na ludzi obok nas

Komendant Powiatowy Policji w Słubicach nadkomisarz Tomasz Rawa Fot. KPP Słubice Komendant Powiatowy Policji w Słubicach nadkomisarz Tomasz Rawa
Renata Hryniewicz

Policja otrzymuje zawiadomienia o zaginięciu osób. Wiele z nich to osoby starsze, dotknięte chorobami charakterystycznymi dla podeszłego wieku, jak demencja, choroba Alzheimera czy zaburzenia pamięci. Jak możemy pomóc? Rozmawiamy z komendantem policji w Słubicach nadkom. Tomaszem Rawą.

Zakończyła się akcja poszukiwania chorego na Alzheimera mieszkańca Słubic. Niestety, został znaleziony martwy. Co robić, żeby takich sytuacji uniknąć?
Kontrolujmy, co dzieje się z naszymi seniorami. Wystarczy telefon, by wiedzieć, czy są w domu. Dobrze poprosić sąsiadów, by zwrócili na nich uwagę i w sytuacjach niepokojących zadzwonili do nas.

 • Zakończyła się akcja poszukiwania chorego na Alzheimera mieszkańca Słubic. Niestety, został znaleziony martwy. Co robić, żeby takich sytuacji uniknąć?
 • Co robić, gdy zauważymy osobę, która dziwnie się zachowuje i może potrzebować pomocy?
 • Kiedy należy zgłosić zaginięcie?

CZYTAJ WIĘCEJ:

Pozostało jeszcze 68% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Renata Hryniewicz

Moje działania reporterskie skupiają się na terenie powiatu słubickiego i sulęcińskiego. Szukam tu ludzi, miejsc, wydarzeń, o których warto pisać i je pokazywać. Szukam tematów, które niosą jakiś przekaz, pokazują ciekawe działania, ale także takich, w których poprzez nagłośnienie mogę pomóc rozwiązać problem. Zawsze staram się dociec prawdy wysłuchując różnych wariantów, jeśli chodzi o spór – wysłuchuję i opisuję obie strony. Staram się, żeby Czytelnik sam ocenił, po której stronie leży prawda. Można zgłosić mi każdy temat, każdy problem, każdą inicjatywę.
Jestem zawsze blisko ludzi i staram się spotykać z nimi osobiście, by ocenić sytuację, a w temacie ująć także emocje. Lubię pisać o ludziach i ich przeżyciach, pokazywać to, co w moim rejonie dzieje się dobrego, ale nie uciekam od spraw kontrowersyjnych, o czym nie raz przekonali się moi Czytelnicy.
Jestem optymistką i nigdy się nie załamuję. Wierzę, że zawsze jest jakieś wyjście. Lubię dobry żart i ludzi wesołych z pozytywną energią. Nie znoszę smutasów.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.