Szymon Kozica

NBA: Cios w „Wojowników”

Szymon Kozica

Kevin Durant i Russell Westbrook są na dobrej drodze, by wprowadzić Oklahomę City Thunder do finału NBA. I sprawić nie lada niespodziankę.

W nocy z niedzieli na poniedziałek „Pioruny” z Oklahomy we własnej hali rozbiły Golden State Warriors 133:105 i w finale konferencji zachodniej objęły prowadzenie 2:1 (rywalizacja toczy się do czterech zwycięstw). Pierwsze skrzypce grał niezawodny zwykle duet Kevin Durant (33 punkty, 9/12 za dwa, 12/12 za jeden, 8 zbiórek) - Russell Westbrook (30 punktów, 8 zbiórek, 12 asyst). Szalona w wykonaniu obu ekip była trzecia kwarta, której wynik to 45:33. W tej odsłonie przewaga gospodarzy urosła do 41 punktów!

„Wojownicy”, którzy po sezonie zasadniczym byli (i nadal są) głównym kandydatem do tytułu mistrzowskiego, znaleźli się w sporych tarapatach, ale nie z takich opresji w ostatnim czasie wychodzili. Jeśli jednak odpadliby z rywalizacji, sprawiliby olbrzymi zawód swoim kibicom.

Szymon Kozica

Z „Gazetą Lubuską” jestem związany od lipca 2000 roku - wtedy przyszedłem na praktyki do Działu Sportowego. Pracuję w redakcji w Zielonej Górze. Interesuję się sportem, ze szczególnym uwzględnieniem lekkiej atletyki i żużla, a także tym, co dzieje się w Zielonej Górze. Uwielbiam żywe lekcje historii, czyli wspomnienia Czytelników pochodzących z Kresów i nie tylko z Kresów. Czas wolny chętnie spędzam z książką w ręku. Moim ulubionym autorem jest Gabriel García Márquez, który o sobie mówił tak: „W gruncie rzeczy nie jestem ani nie będę nikim więcej niż jednym z szesnaściorga dzieci telegrafisty z Aracataki”.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.