(u)

Nie dość, że nasze, to jeszcze dobre! Nagrodziliśmy laureatów Nasze Dobre Lubuskie

Laureaci Naszego Dobrego Lubuskiego 2015. Fot. Mariusz Kapała/Gazeta Lubuska Laureaci Naszego Dobrego Lubuskiego 2015.
(u)

Wczoraj podczas gali na zamku w Łagowie poznaliśmy laureatów ósmej edycji plebiscytu Nasze Dobre Lubuskie. W tym roku o znak jakości, dla swoich produktów i usług, ubiegało się 41 firm.

Przed laty nasza redakcja szukała pomysłu na promocję najlepszych produktów wytwarzanych przez lubuskie firmy. Konkurs ,,Nasze Dobre Lubuskie” okazał się strzałem w dziesiątkę. Wczoraj podsumowaliśmy ósmą już edycję plebiscytu. - Przez kilka lat pokazaliśmy kilkaset firm i ciągle pojawiają się nowe - mówiła Iwona Zielińska, redaktor naczelna ,,GL”.

D. Frejman, prezes Radia Zachód: - Konkursy tego typu promują naszą małą ojczyznę. Dzięki takim konkursom firmy mogą pojawić się nie tylko w gazecie, ale też w innych mediach. Nasze radio będzie je wspierać.

- Dzięki takiej promocji zyskują nie tylko firmy, ale też województwo - podkreślał Stanisław Tomczyszyn, wicemarszałek lubuski.
W tym roku o nagrody, jakimi są znaki jakości i kampanie reklamowe, walczyło 41 firm, które zaprezentowały 45 produktów i usług. Były to wyroby całkiem nowe, jak innowacyjny ekologiczny nawóz Fertilan, produkowany przez spółkę Poltops z Żagania, jak i produkty znane wszędzie, ... tylko nie u nas. Tak, jak Pianotwory, czyli kapsułki do kąpieli zielonogórskiej firmy Marba, które znakomicie sprzedają się przez internet, a Lubuszanie wcale ich nie znają.

Kolejny przykład?

Fabryka domów energooszczędnych w Droszkowie pod Zieloną Górą, która bardziej znana jest za granicą niż w naszym regionie. - Zaczęliśmy naszą przygodę z domami energooszczędnymi od dwóch rezydencji w Iraku. Potem budowaliśmy w Niemczech, Belgii i Norwegii. Teraz chcielibyśmy budować domy w Polce - mówił Andrzej Ostrowski z firmy HfH, jeden z laureatów konkursu.

Statuetki powędrowały do kilkunastu firm, trzy przyznali w głosowaniu Czytelnicy.

Z podwójnej nagrody cieszył się Robert Majos, właściciel Maj-Haus z Rzepina: - Jest to duży prestiż dla firmy, która istnieje już kilkanaście lat i po raz pierwszy dostała tak ważną nagrodę.

Ogromnie ceni sobie statuetkę przyznaną przez Czytelników Zbigniew Czmuda, właściciel hotelu Pałac Wiechlice. - Ta dzisiejsza nagroda jest najważniejszą spośród tych, które do tej pory otrzymaliśmy - podkreślał.

(u)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.