Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Cezary Konarski

Nie ma co gdybać, Dudek i Zmarzlik o złoto pojadą w nowym sezonie

Patryk Dudek (po lewej) i Bartosz Zmarzlik zdobyli srebrne medale mistrzostw świata. Obaj z pewnością liczą na więcej. W sezonie 2019 pewnie kolejny Fot. Cezary Konarski Patryk Dudek (po lewej) i Bartosz Zmarzlik zdobyli srebrne medale mistrzostw świata. Obaj z pewnością liczą na więcej. W sezonie 2019 pewnie kolejny raz zaatakują z dużą siłą
Cezary Konarski

Żużlowcy z ziemi lubuskiej nie schodzą z podium indywidualnych mistrzostw świata. Przed rokiem lider Falubazu Zielona Góra Patryk Dudek zdobył srebrny medal. W tym sezonie wynik ten skopiował as Stali Gorzów Bartosz Zmarzlik. Obaj w przyszłym roku znów staną do rywalizacji w cyklu Grand Prix.

Bartoszowi Zmarzlikowi walka o życiowy indywidualny sukces nie była łatwa, bo gorzowianin tegoroczny cykl Grand Prix rozpoczął z problemami. Po dwóch turniejach zajmował dopiero 11. miejsce, po kolejnym swoją sytuację poprawił tylko o jedną lokatę. W siedmiu następnych ścigał się już o niebo lepiej i przed finałową rundą w Toruniu stał nawet przed szansą na złoty medal.

- Nie będę się poddawał, będę walczył do końca. Jest jeszcze trochę rund do rozegrania, wszystko jest jeszcze możliwe - mówił Bartosz Zmarzlik jeszcze wtedy, gdy zajmował odległe miejsce w klasyfikacji generalnej.

Kilka miesięcy później, chwilę po zejściu z podium mistrzostw świata przyznał, że w ostatnich latach ciężko mu wejść w sezon z wysoką formą. Żartował nawet w ten sposób: - Trzeba mi dać z liścia, żebym jechał lepiej - „wypalił” do dziennikarzy. A już poważnie stwierdził: - Nie ma co gdybać. Srebrny medal to przecież duży sukces, jestem drugi na świecie, bardzo się cieszę.

„Duzers” już miał atakować...

- Oczywiście już myślę o następnym sezonie. Już nad tym w teamie pracujemy. Jeśli chodzi o sprzęt, to wszystko jest kupione, teraz będzie kompletowane. No i postaramy się wyeliminować błędy - powiedział Bartosz Zmarzlik, któremu w kolekcji indywidualnych mistrzostw świata seniorów brakuje jedynie złota. Przed dwoma laty zdobył brązowy medal.

O tytule mistrza świata z pewnością marzy też Patryk Dudek. Żużlowiec Falubazu Zielona Góra przed rokiem zdobył srebrny medal. W tym sezonie też ścigał się nieźle i gdy już miał atakować strefę medalową doznał kontuzji. W efekcie nie wystartował w dwóch ostatnich turniejach Grand Prix i wypadł poza czołową ósemkę, która zagwarantowała sobie udział w przyszłorocznym cyklu. Reakcja organizatorów imprezy była jednak błyskawiczna - Patryk Dudek otrzymał jedną z czterech stałych dzikich kart. Zielonogórzanin dowiedział się o tym w czasie meczu barażowego Falubazu w Rybniku.

- To jest bardzo dobry dzień. Najpierw informacja o dzikiej karcie na Grand Prix, a teraz to, na co czekaliśmy od kilku tygodni. Mamy utrzymanie. Brawo chłopaki za super mecz, była moc - komentował „Duzers”. - Dziękuję organizatorom Grand Prix za dziką kartę. Wrócę silniejszy w następnym roku.

Grand Prix bez legendy

Stałe dzikie karty przyznano też mistrzowi Europy Duńczykowi Leonowi Madsenowi oraz dwóm zawodnikom, którzy podobnie jak Patryk Dudek, w tym sezonie borykali się z kontuzjami - Słowakowi Martinowi Vaculikowi i Słoweńcowi Matejowi Zagarowi.

Po 18 latach z rywalizacją w Grand Prix żegna się trzykrotny mistrz świata Duńczyk Nicki Pedersen.

- Ta przygoda osiągnęła kres, przekazuję wielkie podziękowania wszystkim fantastycznym kibicom na całym świecie. Nadszedł czas na nowe cele - powiedział słynny duński żużlowiec.

Tutaj się czyta. Bez reklam.

Tak jak w kiosku. Kupując prenumeratę cyfrową, możesz czytać codzienne wydanie Gazety Lubuskiej.

Co zyskujesz:

  • dostęp do wszystkich treści Gazety Lubuskiej
  • codzienne e-wydanie Gazety Lubuskiej
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu
Cezary Konarski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Bilety na koncert grupy "The 12 Tenors" 25.04.2019

Prenumerata cyfrowa "Gazety Lubuskiej" z dwoma biletami na koncert 12 TENORÓW GRATIS!

180,00 378,00

Na koncercie 25 kwietnia na hali CRS w Zielonej Górze usłyszymy nie tylko arie operowe, ale również covery znakomitych hitów XX wieku.

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.