Nie ma faworyta, a nasi chcą powalczyć o awans

Czytaj dalej
Fot. M. Dębowski/sulecin24.pl
Jakub Kłyszejko

Nie ma faworyta, a nasi chcą powalczyć o awans

Jakub Kłyszejko

Olimpia Sulęcin w Wliczynie powalczy o awans do turnieju finałowego. Stawka będzie bardzo wyrównana, a zdecydowanego faworyta nie ma

Po zwycięstwie w fazie zasadniczej podopieczni trenera Łukasza Chajca wyeliminowali Powiat Kołobrzeski Kołobrzeg i Trefla Lębork. Sulęcinianie w play - offach wciąż są niepokonani. W decydujących zmaganiach zmierzą się w Wilczynie z miejscowymi Wilkami, Energą Ostrołęka i MOS Wolą Warszawa. W gronie tych drużyn ciężko o zdecydowanego faworyta. Wydaje się, że każda z ekip ma podobne szanse na zajęcie jednego z dwóch premiowanych miejsc. W drodze do turnieju nie doszło do większych niespodzianek. Wszystkie cztery zespoły zajęły pozycje 1-2 w sezonie zasadniczym. Olimpia nie starała się o możliwość organizacji półfinałowych zmagań, ponieważ w tym terminie hala w Sulęcinie będzie zajęta. Własne ściany mogą być atutem ekipy z Wielkopolski. Obiekt w Wilczynie zawsze wypełnia się niemal w całości, a miejscowy sympatycy bardzo głośno dopingują swoich ulubieńców. Podczas trwającej przerwy siatkarze z północy województwa rozgrywali mecze kontrolne z Żaganiem i Kostrzynem.

- Jesteśmy w dobrej dyspozycji jeśli chodzi o wytrzymałość i siłę. W ostatnich dniach będziemy przede wszystkim szlifować swoją formę i taktyczne ustawienie typowo pod przeciwnika. Zbieramy dane, analizujemy ich grę, obserwujemy poczynania na naszych materiałach. Poza tym motywacja, mobilizacja i aspekty psychologiczne. Chcę, aby zespół był przygotowany pod każdym względem. Dysponuję pełną kadrą, wszyscy zawodnicy są zdrowi, co może tylko cieszyć. Wydaje mi się, że jesteśmy w bardzo dobrej formie. Jedziemy tam pełni optymizmu, chcemy walczyć o turniej finałowy i zaprezentować się z jak najlepszej strony. Głowa będzie najważniejsza. Ważne jest odpowiednie opanowanie nerwów oraz dobre wejście w turniej. Zazwyczaj pierwszy mecz jest najważniejszy, dlatego już w piątek chcemy dobrze rozpocząć - mówił trener Chajec.

Oprócz Olimpii o awans powalczy Sobieski Arena Żagań. Trzymamy kciuki za naszych!

Poprosiliśmy opiekuna Olimpii o scharakteryzowanie przeciwników, z jakimi będą się mierzyć podczas najbliższego weekendu. - Myślę, że wśród czterech drużyn, nie ma żadnej, która w jakiś sposób by się wyróżniała. Zapowiada się zacięta i wyrównana walka. Każdy mecz, a nawet set będzie bardzo ważny. Spodziewamy się ciężkiej przeprawy. O końcowym rezultacie mogą zadecydować niuanse i dyspozycja dnia. Nie czujemy żadnej presji ze strony zarządu. Chcemy zagrać najlepiej jak potrafimy i postarać się powalczyć o pierwszą ligę dla Sulęcina - zakończył szkoleniowiec.

Optymistą jest również prezes klubu Stanisław Szablewski. - Nie do końca mamy rozeznanie, jaki poziom prezentują przeciwnicy z województwa mazowieckiego. Nasze przygotowania przebiegały zgodnie z planem. Wszystko zostało zrealizowane tak, jak sobie założyliśmy. Nie wywieramy na zawodnikach żadnej presji. Jednak stanęliśmy przed szansą i chcemy ją wykorzystać. Czy jesteśmy w stanie? To pokażą wyniki - zakończył włodarz.

Program turnieju: Piątek. Olimpia Sulęcin - Energa Ostrołęka, godzina 16.30, Wilki Wilczyn - Wola Warszawa, 19.30. Sobota. Energa Ostrołęka - Wola Warszawa, 15.00, Olimpia Sulęcin - Wilki Wilczyn, 18.00. Niedziela. Wilki Wilczyn - Energa Ostrołęka, 13.00, Wola Warszawa - Olimpia Sulęcin, 16.00. Wszystkie spotkania na żywo będzie można obejrzeć na portalu www.lm.pl.

Jakub Kłyszejko

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.