Nie ma faworyta, a nasi chcą powalczyć o awans

Czytaj dalej
Fot. M. Dębowski/sulecin24.pl
Jakub Kłyszejko

Nie ma faworyta, a nasi chcą powalczyć o awans

Jakub Kłyszejko

Olimpia Sulęcin w Wliczynie powalczy o awans do turnieju finałowego. Stawka będzie bardzo wyrównana, a zdecydowanego faworyta nie ma

Po zwycięstwie w fazie zasadniczej podopieczni trenera Łukasza Chajca wyeliminowali Powiat Kołobrzeski Kołobrzeg i Trefla Lębork. Sulęcinianie w play - offach wciąż są niepokonani. W decydujących zmaganiach zmierzą się w Wilczynie z miejscowymi Wilkami, Energą Ostrołęka i MOS Wolą Warszawa. W gronie tych drużyn ciężko o zdecydowanego faworyta. Wydaje się, że każda z ekip ma podobne szanse na zajęcie jednego z dwóch premiowanych miejsc. W drodze do turnieju nie doszło do większych niespodzianek. Wszystkie cztery zespoły zajęły pozycje 1-2 w sezonie zasadniczym. Olimpia nie starała się o możliwość organizacji półfinałowych zmagań, ponieważ w tym terminie hala w Sulęcinie będzie zajęta. Własne ściany mogą być atutem ekipy z Wielkopolski. Obiekt w Wilczynie zawsze wypełnia się niemal w całości, a miejscowy sympatycy bardzo głośno dopingują swoich ulubieńców. Podczas trwającej przerwy siatkarze z północy województwa rozgrywali mecze kontrolne z Żaganiem i Kostrzynem.

- Jesteśmy w dobrej dyspozycji jeśli chodzi o wytrzymałość i siłę. W ostatnich dniach będziemy przede wszystkim szlifować swoją formę i taktyczne ustawienie typowo pod przeciwnika. Zbieramy dane, analizujemy ich grę, obserwujemy poczynania na naszych materiałach. Poza tym motywacja, mobilizacja i aspekty psychologiczne. Chcę, aby zespół był przygotowany pod każdym względem. Dysponuję pełną kadrą, wszyscy zawodnicy są zdrowi, co może tylko cieszyć. Wydaje mi się, że jesteśmy w bardzo dobrej formie. Jedziemy tam pełni optymizmu, chcemy walczyć o turniej finałowy i zaprezentować się z jak najlepszej strony. Głowa będzie najważniejsza. Ważne jest odpowiednie opanowanie nerwów oraz dobre wejście w turniej. Zazwyczaj pierwszy mecz jest najważniejszy, dlatego już w piątek chcemy dobrze rozpocząć - mówił trener Chajec.

Oprócz Olimpii o awans powalczy Sobieski Arena Żagań. Trzymamy kciuki za naszych!

Poprosiliśmy opiekuna Olimpii o scharakteryzowanie przeciwników, z jakimi będą się mierzyć podczas najbliższego weekendu. - Myślę, że wśród czterech drużyn, nie ma żadnej, która w jakiś sposób by się wyróżniała. Zapowiada się zacięta i wyrównana walka. Każdy mecz, a nawet set będzie bardzo ważny. Spodziewamy się ciężkiej przeprawy. O końcowym rezultacie mogą zadecydować niuanse i dyspozycja dnia. Nie czujemy żadnej presji ze strony zarządu. Chcemy zagrać najlepiej jak potrafimy i postarać się powalczyć o pierwszą ligę dla Sulęcina - zakończył szkoleniowiec.

Optymistą jest również prezes klubu Stanisław Szablewski. - Nie do końca mamy rozeznanie, jaki poziom prezentują przeciwnicy z województwa mazowieckiego. Nasze przygotowania przebiegały zgodnie z planem. Wszystko zostało zrealizowane tak, jak sobie założyliśmy. Nie wywieramy na zawodnikach żadnej presji. Jednak stanęliśmy przed szansą i chcemy ją wykorzystać. Czy jesteśmy w stanie? To pokażą wyniki - zakończył włodarz.

Program turnieju: Piątek. Olimpia Sulęcin - Energa Ostrołęka, godzina 16.30, Wilki Wilczyn - Wola Warszawa, 19.30. Sobota. Energa Ostrołęka - Wola Warszawa, 15.00, Olimpia Sulęcin - Wilki Wilczyn, 18.00. Niedziela. Wilki Wilczyn - Energa Ostrołęka, 13.00, Wola Warszawa - Olimpia Sulęcin, 16.00. Wszystkie spotkania na żywo będzie można obejrzeć na portalu www.lm.pl.

Jakub Kłyszejko

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.