Renata Hryniewicz

Nie ma: zmiłuj się! Powiat ma spłacić zadłużenie wobec Skarbu Państwa. To - uwaga! - aż 23,5 mln

Nie ma: zmiłuj się! Powiat ma spłacić zadłużenie wobec Skarbu Państwa. To - uwaga! - aż 23,5 mln
Renata Hryniewicz

Służby wojewody przedstawiły dziennikarzom sytuację finansową powiatu słubickiego. Dlaczego? Twierdzą, że zarząd powiatu nie mówi mieszkańcom prawdy.

- Na dziś powiatowi pozostało do spłaty ponad 23,5 mln zł, w tym ponad 6,5 mln zł odsetek - mówił w środę Grzegorz Dłubek, dyrektor wydziału gospodarki nieruchomościami w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim w Gorzowie. Dług to efekt nieodprowadzania składek za terminal celny w Świecku. 75 proc. z nich powinno trafiać do Skarbu Państwa.

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Renata Hryniewicz

Moje działania reporterskie skupiają się na terenie powiatu słubickiego i sulęcińskiego. Szukam tu ludzi, miejsc, wydarzeń, o których warto pisać i je pokazywać. Szukam tematów, które niosą jakiś przekaz, pokazują ciekawe działania, ale także takich, w których poprzez nagłośnienie mogę pomóc rozwiązać problem. Zawsze staram się dociec prawdy wysłuchując różnych wariantów, jeśli chodzi o spór – wysłuchuję i opisuję obie strony. Staram się, żeby Czytelnik sam ocenił, po której stronie leży prawda. Można zgłosić mi każdy temat, każdy problem, każdą inicjatywę.
Jestem zawsze blisko ludzi i staram się spotykać z nimi osobiście, by ocenić sytuację, a w temacie ująć także emocje. Lubię pisać o ludziach i ich przeżyciach, pokazywać to, co w moim rejonie dzieje się dobrego, ale nie uciekam od spraw kontrowersyjnych, o czym nie raz przekonali się moi Czytelnicy.
Jestem optymistką i nigdy się nie załamuję. Wierzę, że zawsze jest jakieś wyjście. Lubię dobry żart i ludzi wesołych z pozytywną energią. Nie znoszę smutasów.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.