Nie ma znaczenia, czy będzie śnieg. Ferie zapowiadają się rewelacyjnie!

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Edward Gurban, cs

Nie ma znaczenia, czy będzie śnieg. Ferie zapowiadają się rewelacyjnie!

Edward Gurban, cs

W nowosolskim Biblusiu hasło ferii brzmi: ,,My się zimy nie boimy, w bibliotece ją spędzimy”. Muzeum Ziemi Wschowskiej zaprasza na zajęcia przy sztalugach. Najlepsze prace trafią na wystawę.

Nowa Sól

Dla wszystkich tych dzieci, które nie wyjeżdżają na ferie (przypominamy, że rozpoczynają się one 18 i kończą 30 stycznia), miasto przygotowało wiele atrakcji podczas tych dwóch tygodni zimowego odpoczynku. Odbędą się więc zajęcia sportowo – rekreacyjne i gry zespołowe w salach gimnastycznych oraz na boiskach wielofunkcyjnych, a jeśli pogoda dopisze, nawet na lodowisku przy ul. Św. Barbary. Podczas ferii na sportowo będzie można skorzystać z zajęć nauki pływania w Gimnazjum nr 2, aerobiku, koszykówki, piłki nożnej, a w Solusiowej Przystani bawić się na całego! (9.00 – 12.30). Biblioteka i muzeum przygotowały równie atrakcyjne zajęcia. Będzie można skorzystać z zajęć plastycznych i edukacyjnych, a także gier planszowych czy wspólnego czytania i oglądania bajek i baśni. Pasjonaci historii będą mogli uczestniczyć w wycieczkach tematycznych, podczas których poznają nowosolski Szlak Solny czy zabytki miasta. Uwaga! Uczestnictwo dzieci i młodzieży w zajęciach jest bezpłatne.

Od 18 stycznia w Biblusiu ferie odbędą się pod hasłem „My się zimy nie boimy, w bibliotece ją spędzimy”.

Oto szczegółowy program (zajęć, które codziennie rozpoczynać się będą o godz. 11.00 i potrwają do 12.30):

Kożuchów

Tu głównym organizatorem ferii będzie oczywiście Centrum Kultury Zamek. W pierwszym tygodniu (od 18 do 22 stycznia od 11.00 do 13.00) zaprasza biblioteka, gdzie odbywać się będą zajęcia dla dzieci.
Natomiast w drugim tygodniu zimowych wakacji zajęcia zostaną przeprowadzone na Zamku.

Kolsko

Bytom Odrzański

Przez całe ferie zajęcia będą się odbywały codziennie od poniedziałku do piątku w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury, od 9.00 do 13.00. Oto ich program:

Nowe Miasteczko

Codziennie od 18 do 29 stycznia (od poniedziałku do piątku) w Gminnym Ośrodku Kultury przy ul. Kościuszki 2, w godz. 11.00-13.00 będą się odbywały zajęcia taneczne, muzyczne, plastyczne, teatrzyki dla dzieci oraz koncert interaktywny.

Otyń

W czasie ferii zimowych Gminne Centrum Kultury zaprasza codziennie do siebie na zajęcia plastyczne, warsztaty ceramiczne, teatralne, taneczne, gry i zabawy ruchowe. W piątek 22 stycznia odbędzie się bal karnawałowy. Organizatorzy wszystkich zajęć zapraszają przede wszystkim dzieci z klas I-VI szkoły podstawowej (zapisy w Gminnym Centrum Kultury). Na bal karnawałowy wstęp wolny.

Wschowa

Superofertę przygotowało Muzeum Ziemi Wschowskiej. W pier¬wszym tygodniu ferii (od 19 do 21 stycznia) zachęca ono dzieci w wieku od 7 do 12 lat do udziału w warsztatach pt. „Zapraszamy do sztalug!”. Być może, podczas kreatywnej zabawy malarskiej uczestnicy sami odkryją w sobie artystów, a w efekcie stworzą własne niepowtarzalne dzieło.

Natomiast w drugim tygodniu (od 27 do 29 stycznia) odbędą się warsztaty dla młodzieży pt. „Stereotyp – Moje miasto”. Jest to zaproszenie dla wszystkich, którzy cenią sobie własne spojrzenie na świat. Nie zabraknie kontekstów historycznych związanych z kulturą ziemi wschowskiej, a efektem trzydniowych działań będą wypracowywane przez uczestników hasła oddające ich emocje, uczucia i przekonania dotyczące tematu zajęć. Każdy stworzy też własny projekt na ekotorbę, która będzie dla niego pamiątką uczestnictwa w muzealnych warsztatach.

Uwaga! Zajęcia są bezpłatne, ale liczba miejsc jest ograniczona, dlatego prowadzone są zapisy. Chętni powinni zgłaszać się w siedzibie Muzeum Ziemi Wschowskiej przy placu Farnym 3 lub pod nr tel. 65 540 74 61 lub 604 647 354.

Edward Gurban, cs

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.