Nie mogą dojechać z Gubina do szpitala w Żarach [WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik

Nie mogą dojechać z Gubina do szpitala w Żarach [WIDEO]

Łukasz Koleśnik

- Jak ludzie mają się dostać do laboratorium w Żarach na godz. 9.00, skoro autobus wyjeżdża stąd o 8.00? - pyta Halina Wojnicz.

Gubińska radna już pod koniec minionego miesiąca wspominała o problemach pacjentów podczas sesji.
- Obecnie nie mamy szpitala oraz specjalistycznych przychodni. Nie wszyscy mają samochody, a komunikacja miejska nie pomaga - zauważa Halina Wojnicz.

W ostatnim czasie wzrosła liczba pacjentów w przychodni przy ul. Kresowej w Gubinie. Kłopot w tym, że ostatni autobus z tamtego rejonu odjeżdża o godz. 16.35. - Lekarze przyjmują do godz. 18.00 lub nawet później. Mieszkańcy mimo skromnych budżetów muszą korzystać z usług taksówkarzy. Przejazd w jedną stronę z centrum na ul. Kresową to 15 zł. W dwie strony 30 zł. To dla niektórych połowa pieniędzy na receptę - zauważa radna.

Dodaje, że należy dostosować komunikację miejską do potrzeb mieszkańców.

Radna Wojnicz zaznacza również, że istnieje drugi problem, związany z kursowaniem autobusów. Mianowicie chodzi o połączenie z Żarami. Tamtejszy szpital obecnie obsługuje mieszkańców powiatu krośnieńskiego.

Czytaj w czwartek, 16 lutego, w "Gazecie Lubuskiej" i w serwisie plus.gazetalubuska.pl

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.