Łukasz Koleśnik

Nie poddają się. W gminie Krosno Odrzańskie zamierzają bronić się przed masztami telefonicznymi

Mariusz Grycan przed istniejącą wieżą telekomunikacyjną w Wężyskach. Mieszkańcy wsi chronią się przed instalacją nowego masztu. - Przepisy stworzone Fot. Archiwum prywatne Mariusz Grycan przed istniejącą wieżą telekomunikacyjną w Wężyskach. Mieszkańcy wsi chronią się przed instalacją nowego masztu. - Przepisy stworzone są pod operatorów - mówi Grycan.
Łukasz Koleśnik

Przynajmniej trzy wieże telekomunikacyjne są planowane na terenie powiatu krośnieńskiego. Jedni mieszkańcy się z tego cieszą, inni wprost przeciwnie...

W powiecie krośnieńskim budowa masztów telefonicznych stała się popularna. W gminie Krosno Odrzańskie mieszkańcy nie traktują tego jako pożytecznej inwestycji. Wręcz przeciwnie, skupiają się na możliwych negatywnych skutkach budowy masztów.

W Wężyskach protest rozrósł się na szeroką skalę. Wiele osób przychodziło na zebrania wiejskie, aby wyrazić swoje zdanie. Powstała petycja, pod którą podpisało się wiele osób. Dlaczego mieszkańcy tak protestują?

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Łukasz Koleśnik

W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Opisuję wydarzenia z powiatu krośnieńskiego. Tematyka dowolna: od inwestycji, przez wywiady z ciekawymi ludźmi, po interwencje. Zdarza mi się też popełnić jakiś artykuł sportowy. Prowadzę też portal internetowy Krosno Odrzańskie Nasze Miasto oraz powiązanego z nim Facebooka, gdzie również znajdziecie materiały z krośnieńskiego regionu, mnóstwo galerii zdjęciowych i wiele innych. Prywatnie interesuję się sportem, głównie piłką nożną i koszykówką. Jestem zapalonym kibicem Borussii Dortmund. Biegam, dla zdrowia. Lubię kino, książkę, gry komputerowe. Nie mogę się rozstać z muzyką, więc pewnie mnie spotkasz ze słuchawkami na uszach. Studiowałem dziennikarstwo we Wrocławiu. O dziwo, pracuję jako dziennikarz.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.