Leszek Kalinowski

Nie segregujesz śmieci, to zapłacisz dwa razy więcej. Sprawdź, ile!

Coraz więcej odpadów wrzucamy do pojemników. Musimy jednak pamiętać o ich segregacji Fot. Mariusz Kapała Coraz więcej odpadów wrzucamy do pojemników. Musimy jednak pamiętać o ich segregacji
Leszek Kalinowski

Od marca będziemy więcej płacić za wywóz śmieci. Dlaczego? Bo koszty ich zagospodarowania rosną, a my więcej odpadów wrzucamy do pojemników. Ale każdy z nas może coś zrobić, by ograniczyć śmiecenie...

Radni zgodzili się na podwyżkę za śmieci, którą Zakład Gospodarki Komunalnej, wprowadzi w życie od marca. Ile wtedy zapłacimy?

Jeśli jesteśmy mieszkańcami następujących sołectw: Barcikowice, Jany, Jarognie-wice, Jeleniów, Kiełpin, Ługowo, Sucha, Zatonie, to miesięczna stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi wyniesie 19 zł za każdą osobę, która zamieszkuje w danym domu. Jeśli właściciel nieruchomości nie będzie wypełniał obowiązku selektywnego zbierania odpadów, wówczas zapłaci 38 zł za każdego.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Leszek Kalinowski

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

ogórek

Urzędasy już załatwiły problem sortowania odpadów.
Teraz to ja mam sobie w mieszkaniu zrobić sortownię odpadów, tylko kryteria sortowania ich są tak pokrętne i zagmatwane jak urzędnicy.
Np. Butelki i słoiki to wrzucać do pojemnika na szkło, ale szklankę, kieliszek to do pojemnika na odpady zmieszane, a buteleczkę po lekach to do apteki.
Do plastików butelki po napojach ale plastikowa butelka po oleju to gdzie?
A dlaczego różna galanteria plastikowa /długopisy, mazaki, sprzęt plastikowy kuchenny itd/ nie może trafić do pojemnika na plastik?
To sortownia odpadów powinna dokonać ostatecznego podziału odpadów na te co może sprzedać i na te które trafią na wysyp.
A dlaczego na wysypisku nie można wyznaczyć kwatery nie tworzywa sztuczne, których dziś się nie przetwarza ale jutro.....
To samo ze szkłem, przecież szkło które trafia do odpadów zmieszanych tak je zanieczyszcza, że po przejściu przez sortownię posort do niczego się nie nadaje.
Myślę, że radni reprezentujący nasze mieszkańców interesy pochylą się nad gospodarką odpadami i zmuszą urzędasów do poważnego zajęcia się problemem.
Pierwszym zadaniem powinno być dodanie jak załącznik do "łącznika zielonogórskiego" instrukcji sortowania odpadów komunalnych czyli śmieci.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.