Łukasz Koleśnik

Nie słyszał, żył w nędzy, los się nagle odwrócił

Sołtys Grażyna Myśliwiec i pan Czesław przed domem 70-latka ze Starego Raduszca. Fot. Łukasz Koleśnik Sołtys Grażyna Myśliwiec i pan Czesław przed domem 70-latka ze Starego Raduszca.
Łukasz Koleśnik

Pan Czesław przez kilkanaście lat żył w nędzy. Jadł ze śmietników, mieszkał w sypiącym się domu w Starym Raduszcu, z nikim nie rozmawiał. Dzięki interwencji sołtyski Grażyny Myśliwiec wrócił do społeczeństwa.

- Widziałam pana Czesława, jak chodził po Krośnie Odrzańskim i przeszukiwał śmietniki - opowiada sołtys Starego Raduszca Grażyna Myśliwiec.
Kobieta dowiedziała się w urzędzie, że mężczyzna ma 70 lat i powinien być na emeryturze.
- Pod koniec zeszłego roku udałam się pod jego posesję - mówi sołtyska. - Podjeżdżałam pod jego miejsce zamieszkania, wołałam, ale nikt nie odpowiadał. Myślałam, że może nie ma go w domu, więc koczowałam tam w samochodzie i czekałam na niego.

Pozostało jeszcze 85% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Łukasz Koleśnik

W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Opisuję wydarzenia z powiatu krośnieńskiego. Tematyka dowolna: od inwestycji, przez wywiady z ciekawymi ludźmi, po interwencje. Zdarza mi się też popełnić jakiś artykuł sportowy. Prowadzę też portal internetowy Krosno Odrzańskie Nasze Miasto oraz powiązanego z nim Facebooka, gdzie również znajdziecie materiały z krośnieńskiego regionu, mnóstwo galerii zdjęciowych i wiele innych. Prywatnie interesuję się sportem, głównie piłką nożną i koszykówką. Jestem zapalonym kibicem Borussii Dortmund. Biegam, dla zdrowia. Lubię kino, książkę, gry komputerowe. Nie mogę się rozstać z muzyką, więc pewnie mnie spotkasz ze słuchawkami na uszach. Studiowałem dziennikarstwo we Wrocławiu. O dziwo, pracuję jako dziennikarz.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.