Jarosław Miłkowski

Nie tylko rowerzyści będą mieli powody do zadowolenia

Wyremontowana ma być droga z Kłodawy do Lip Fot. pixabay.com Wyremontowana ma być droga z Kłodawy do Lip
Jarosław Miłkowski

Dom dziennego pobytu w Kamieniu Wielkim, powiatowe centrum integracji społecznej w Kłodawie - to najaważniejsze zadania powiatu gorzowskiego.

Powiat gorzowski stawia w tym roku na inwestycje społeczne. W Kamieniu Wielkim (gm. Witnica) ma być dokończony dom dziennego pobytu. Tu ma też powstać Powiatowe Centrum Pomocy Socjalnej. W Kłodawie - Powiatowe Centrum Integracji Społecznej.

Tak jak pozostałe samorządy, powiat nie zapomina o drogach. Ucieszą się rowerzyści, bo w końcu mają znaleźć się pieniądze na remont malowniczej trasy z Kłodawy do Lip pod Gorzowem.
Gminy też będą inwestować. W Ulimiu i Ciecierzycach (gm. Deszno) szkoły zostaną ocieplone i rozbudowane. W gminie Santok będzie więcej latarni ulicznych. W planach jest też rewitalizacji Santoka. W Kostrzynie główne inwestycje to m.in. remont ul. Kościuszki, a także budowa ścieżki rowerowej na tzw. starym mieście. W gminie Lubiszyn m.in. przebudowane zostaną drogi w Kozinie i Marwicach.

Dużo będzie także imprez kulturalnych. Powiatowe Smaki w Gorzowie odbędą się na początku czerwca, natomiast jubileuszowa 10. edycja Święta Pieczonego Kurczaka w Deszcznie po raz pierwszy odbędzie się w sobotę (3 września). Tydzień wcześniej w Bogdańcu będzie tradycyjne Lubuskie Święto Chleba. Z imprez sportowych warto odnotować m.in. mistrzostwa Polski juniorów i juniorek w zapasach. Odbędą się w Kostrzynie.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.