Nie wyrzucaj choinki. Potrzymaj ją jeszcze, bo inaczej będzie zalegać przy śmietniku

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Tomasz Rusek

Nie wyrzucaj choinki. Potrzymaj ją jeszcze, bo inaczej będzie zalegać przy śmietniku

Tomasz Rusek

Chciałbyś już wyrzucić świąteczne drzewko do kosza? Wstrzymaj się. Bo będzie zalegało koło śmietnikowej altany. Najbliższe odbiory żywych drzewek będą dopiero w lutym. Podpowiadamy konkretnie gdzie i kiedy.

Boże Narodzenie dawno za nami, w wielu domach mieszkańcy już chcieliby zdjąć bombki i świeczki, a potem wyrzucić drzewko. Jednak... odradzamy pośpiech. Dlaczego? Bo jeśli dziś wyniesiecie żywą choinkę przed śmietnik, to będzie tam leżała i leżała wiele dni. Wynika to z harmonogramu odbioru choinek, jaki przedstawił Związek Gmin MG6, który organizuje w Gorzowie i okolicznych gminach odbiór śmieci. W rozpisce czytamy, że pierwsza tura wywozów była w styczniu. Kolejna jest planowana dopiero na luty. Gdzie i kiedy dokładnie?

Choinki zalegające przy altanie śmietnikowej na Górczynie
Tomasz Rusek Choinki zalegające przy altanie śmietnikowej na Górczynie

W gminie Bogdaniec, we wsiach Łupowo, Jenin, Racław, Motylewo i Stanowice odbiór będzie 5 lutego.
W zabudowie jednorodzinnej w miejscowościach Bogdaniec, Kwiatkowice, Jeniniec, Wieprzyce, Jeże, Jeżyki, Lubczyno, Chwałowice, Włostów, Roszkowice, Jasiniec, Gostkowice, Krzyszczyna, Krzyszczynka, Podjenin i Jeninek, a także w zabudowie wielorodzinnej - 12 lutego.

W gminie Deszczno 8 lutego, w gminie Kłodawa, Lubiszyn i Santok 7 lutego, a w Gorzowie w dwóch terminach: w sektorze drugim 6 lutego, a w trzecim 12 lutego.

Tomasz Rusek

Gorzów to moje ukochane miasto. Tutaj się urodziłem, tutaj mieszkam. Aktualnie na Górczynie. Lubię pożartować, więc śmiało mogę napisać, że interesuję się leżeniem, oglądaniem seriali oraz braniem urlopów. Wy też?
Z Gazetą Lubuską współpracuję od 2002 r., a pracuję w niej trzy lata krócej. Kiedy ten czas zleciał?
Zawodowo bardzo ciekawi mnie wszystko, co dzieje się w powiecie międzyrzeckim (Międzyrzecz, Skwierzyna, Trzciel, Bledzew, Pszczew, Przytoczna). Piszę nie tylko artykuły z tych i o tych okolicach, ale robię też tam wiele zdjęć, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dodatkowo od 2019 r. z radością administruję facebookowym profilem Głos Międzyrzecza i Skwierzyny, gdzie znajdziecie wiele ciekawych informacji i kapitalnych zdjęć z tej części woj. lubuskiego. Jesteśmy czynni całą dobę!
Jeśli mieszkacie w okolicy, koniecznie tam zajrzyjcie, polubcie profil i bądźcie z nami. Z "nami", bo jest nas tam już ponad 14 tysięcy!
Oczywiście zajmuję się życiem Gorzowa: gospodarką komunalną, inwestycjami, transportem, administracją publiczną, lokalnym samorządem.
Piszcie do mnie śmiało: trusek@gazetalubuska.pl. Czekam na Wasze wiadomości!

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.