Nie wyrzucaj choinki. Potrzymaj ją jeszcze, bo inaczej będzie zalegać przy śmietniku

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Tomasz Rusek

Nie wyrzucaj choinki. Potrzymaj ją jeszcze, bo inaczej będzie zalegać przy śmietniku

Tomasz Rusek

Chciałbyś już wyrzucić świąteczne drzewko do kosza? Wstrzymaj się. Bo będzie zalegało koło śmietnikowej altany. Najbliższe odbiory żywych drzewek będą dopiero w lutym. Podpowiadamy konkretnie gdzie i kiedy.

Boże Narodzenie dawno za nami, w wielu domach mieszkańcy już chcieliby zdjąć bombki i świeczki, a potem wyrzucić drzewko. Jednak... odradzamy pośpiech. Dlaczego? Bo jeśli dziś wyniesiecie żywą choinkę przed śmietnik, to będzie tam leżała i leżała wiele dni. Wynika to z harmonogramu odbioru choinek, jaki przedstawił Związek Gmin MG6, który organizuje w Gorzowie i okolicznych gminach odbiór śmieci. W rozpisce czytamy, że pierwsza tura wywozów była w styczniu. Kolejna jest planowana dopiero na luty. Gdzie i kiedy dokładnie?

Choinki zalegające przy altanie śmietnikowej na Górczynie
Tomasz Rusek Choinki zalegające przy altanie śmietnikowej na Górczynie

W gminie Bogdaniec, we wsiach Łupowo, Jenin, Racław, Motylewo i Stanowice odbiór będzie 5 lutego.
W zabudowie jednorodzinnej w miejscowościach Bogdaniec, Kwiatkowice, Jeniniec, Wieprzyce, Jeże, Jeżyki, Lubczyno, Chwałowice, Włostów, Roszkowice, Jasiniec, Gostkowice, Krzyszczyna, Krzyszczynka, Podjenin i Jeninek, a także w zabudowie wielorodzinnej - 12 lutego.

W gminie Deszczno 8 lutego, w gminie Kłodawa, Lubiszyn i Santok 7 lutego, a w Gorzowie w dwóch terminach: w sektorze drugim 6 lutego, a w trzecim 12 lutego.

Tomasz Rusek

Gorzów to moje ukochane miasto. Tutaj się urodziłem, tutaj mieszkam. Interesuję się leżeniem, oglądaniem seriali oraz braniem urlopów. Bardzo ciekawi mnie wszystko, co dzieje się w powiecie międzyrzeckim. Piszcie do mnie śmiało: trusek@gazetalubuska.pl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.