Paweł Nijaki

Nie zapomnij o wymianie karty ZGrani 50+

Nie zapomnij o wymianie karty ZGrani 50+ Fot. Paweł Nijaki
Paweł Nijaki

Zgłoś się po nową kartę, bo stara traci ważność wraz z końcem tego roku. Można to zrobić w ratuszu albo w Centrum Rekreacyjno Sportowym.

Już tylko do 13 grudnia można wymieniać swoje karty ZGrani Zielonogórzanie 50+ na nowe

- Karty, które obecnie znajdują się w posiadaniu mieszkańców, są ważne do końca roku - tłumaczy Monika Straszewska, koordynator do spraw karty ZGrani Zielonogórzanie 50+. - Osoby, które chciałyby przedłużyć jej ważność, mogą zrobić to na dwa sposoby. Po pierwsze, można zgłosić się do naszego biura w ratuszu, przy ul. Stary Rynek 1. Tam od ręki można wyrobić nową kopię, która będzie ważna bezterminowo. Karty wydawane są również w Centrum Rekreacyjno-Sportowym przy ul. Sulechowskiej - dodaje Monika Straszewska.

Żeby wyrobić nową kartę, nie trzeba zgłaszać się osobiście. Karty swoich bliskich lub znajomych może wymienić jedna osoba.

Nie zapomnij o wymianie karty ZGrani 50+
Paweł Nijaki

Program ZGrani Zielonogórzanie 50+ wystartował w 2014 roku. Do tej pory wydano już ponad 23 tys. kart. Do programu przystąpiło ponad 120 partnerów. Posiadacze karty mają, więc dostęp do blisko 200 ofert z takich obszarów jak: gastronomia, zdrowie i uroda, dom i ogród, kursy i szkolenia, kultura, rozrywka, sport i rekreacja, turystyka oraz odzież.

Do wyrobienia duplikatu niepotrzebny jest dowód osobisty. Trzeba tylko przynieść kartę, którą chce się przedłużyć.

- Pomysł z tą kartą jest bardzo dobry - przyznaje Jadwiga Niwińska. - Może upusty nie są jakieś oszałamiające, ale dają impuls, żeby wyjść z domu. Wcześniej nie korzystałam z basenu. Teraz, gdy mogę spędzić dwie godziny w wodzie za 2 zł, to aż żal siedzieć w domu. Nawet mój mąż daje się wyciągnąć do miasta na ciastko i kawę - dodaje z uśmiechem. Równie miłe odczucia ma Alicja Orzechowska. - Dobrze, że ktoś myśli o starszych mieszkańcach. Oby oferta cały czas się powiększała - mówi pani Alicja.

Paweł Nijaki

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.