Jakub Nowak

Niedługo ruszy budowa nowej drogi do strefy

Kompleksowa przebudowa ul. Ciepielowskiej w Nowej Soli dotyczy drogi od ul. Głogowskiej do torów kolejowych, a także wybudowanie trasy od torów do drogi Fot. arch. urzędu miasta Kompleksowa przebudowa ul. Ciepielowskiej w Nowej Soli dotyczy drogi od ul. Głogowskiej do torów kolejowych, a także wybudowanie trasy od torów do drogi w strefie na południu.
Jakub Nowak

Przetarg na największą tegoroczną inwestycję został właśnie rozstrzygnięty. Remont i budowa ul. Ciepielowskiej w Nowej Soli ruszy niebawem.

Plany, związane z remontem ulicy Ciepielowskiej, już wkrótce przejdą w fazę realizacji. Zgodnie z zapowiedziami władz Nowej Soli będzie to jedna z najważniejszych i największych tegorocznych inwestycji w mieście. Jak już opisywaliśmy na naszych łamach, wspomniana trasa ma być bowiem prostą drogą do... pozyskiwania nowych inwestorów (dobudowana zostanie m.in. droga od torów do drogi w strefie południowej). - Od zawsze wychodziliśmy z założenia, że inwestycje, związane z gospodarką są najważniejsze i najszybciej się zwracają - przyznaje prezydent Nowej Soli, Wadim Tyszkiewicz.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że już teraz na południu, dokąd prowadzić będzie właśnie nowa trasa, budują się fabryki dwóch firm. Na 21 hektarach duński koncern Lantmannen Unibake stworzy duży zakład zajmujący się produkcją pieczywa. - Będzie on odgrywał kluczową rolę w rozwoju, to jedna z najważniejszych inwestycji w naszej historii - komentował, podczas symbolicznego otwarcia budowy, Warner Devinck, prezes zarządu Lantmannen Unibake.

2,93 mln zł wyniosła najtańsza oferta w przetargu, związana z remontem ul. Ciepielowskiej

Zgodnie z zapowiedziami pierwsza linia produkcyjna powinna ruszyć w naszym mieście na początku 2017 roku, dwie kolejne w roku 2018. Tuż obok trwa z kolei budowa drugiej fabryki nowosolskiej firmy Karton-Pak. - W sierpniu powinny trafić do nowego zakładu trzy maszyny, montaż potrwa do października, a wcześniej, bo już w maju, uruchomiony zostanie magazyn - zdradzał nam niedawno najbliższe plany prezes Karton-Pak, Jerzy Sarama.

Władze Nowej Soli podkreślają z kolei, że planowana przebudowa drogi na południu wprost wynika z obecnych oraz kolejnych inwestycji w tej części miasta. - Przebudowa ul. Ciepielowskiej ma na celu zapewnienie sprawnego połączenia terenów inwestycyjnych. Nowa droga skomunikuje je z obwodnicą miasta, a także z ulicą Głogowską - opowiada Ewa Batko, rzecznik Urzędu Miasta w Nowej Soli.

Z inwestycji cieszą się także mieszkańcy. - Szedłem tam wczoraj pieszo i muszę powiedzieć, że jest to wyczyn. Plusy zbierają powstające hale - komentuje m.in. pan Paweł

W sumie do przetargu wpłynęło 10 ofert. Zaproponowane kwoty sięgały od 2,93 do 4,02 mln zł. - To doskonała wiadomość z punktu widzenia budżetu miasta, ponieważ planowaliśmy na tę inwestycję sześć milionów - przypomina wiceprezydent Jacek Milewski. Termin zakończenia prac ustalono na 30 września.

Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.