Niemcy chcą skopiować nasz park technologiczny

Czytaj dalej
Fot. red.
Filip Pobihuszka

Niemcy chcą skopiować nasz park technologiczny

Filip Pobihuszka

Delegacja z Cottbus wypytywała o najdrobniejsze szczegóły. Wszystko po to, by postawić u siebie niemalże kopię parku Interior

- Historia zatacza koło. Kiedyś prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz jeździł do Niemiec szukać inspiracji dla budowy Interiora. Dziś po kilku latach jego funkcjonowania, Niemcy przyjeżdżają do Polski tu szukać dobrych wzorów – mówi Łukasz Rut, dyrektor ds. promocji i rozwoju nowosolskiego parku technologicznego.

Co ważne, Niemcom nie chodzi tylko o zainspirowanie się Interiorem. Nie będzie dużą przesadą stwierdzenie, że nasi zachodni sąsiedzi chcą dosłownie skopiować park.

W ubiegłym tygodniu w Interiorze pojawiła się kilkuosobowa delegacja przedstawicieli władz miasta Cottbus, lokalnych przedsiębiorców, organizacji pracodawców i niemieckiej agencji rozwoju. Nie była to ich pierwsza wizyta w Nowej Soli, ale pierwsza w takich charakterze.

- Reprezentujemy bardzo podobne regiony o podobnej demografii i planach rozwojowych. Chcemy wybudować u nas obiekt taki jak Interior. Nowoczesny, przyjazny i skuteczny. Ma mieć powierzchnię taką jak Interior i spełniać te sam funkcje – mówił Torsten Kunze, szef EGC z Cottbus, jednostki wspierającej przedsiębiorczość w Niemczech. – Myślimy o inwestycji wartej około 50 mln zł – dodał.

Więcej przeczytawszy w papierowym wydaniu Gazety Lubuskiej i w wydaniu PLUS.

Filip Pobihuszka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.